Колізії та конфлікти

Українці почали отримувати рахунки за газ з дивними боргами: що відбувається

10 липня 2023, 16:31Новини3084

Этот материал также доступен на русском

Українці скаржаться на отримання платіжок із зайвими нарахуваннями, навіть попри своєчасну передачу показників лічильника

  • Посилання скопійованоlink copied

Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” виставила нові рахунки за спожитий у червні газ, проте споживачі скаржаться на зайві нарахування в платіжках.

“Нафтогаз” на своїй сторінці в Facebook повідомив, що рахунки за спожитий газ у червні 2023 сформовані. “Нагадуємо про важливість своєчасної оплати квитанцій ГК “Нафтогаз України”, – йдеться у повідомленні.

Отримати платіжку можна кількома способами: в особистому кабінеті на my.gas.ua (номер особового рахунку можна дізнаись на сайті, у чатботі або контакт-центрі); у чатботі GASUA у Viber, Telegram і NaftogazGasSupply у Facebook Messenger.

При цьому “Укрпоштою” отримати платіжку можна після 20-го числа поточного місяця, лише в тих областях, де відсутні активні бойові дії. Також побачити розрахунки можна у терміналах самообслуговування “ПриватБанк”, “Ощадбанк” та EasyPay, та відділеннях “Ощадбанк”, “Нова пошта” та ПУМБ.

В той же час у коментарях в соціальних мережах споживачі почали писати про отримання платіжок із зайвими нарахуваннями, навіть попри своєчасну передачу показників лічильника.

“Рахунки ви висилати вмієте, а перерахунок коли зробите? Скільки до вас можна звертатися? Сил ніяких. Заберіть незрозумілий борг в 11 тисяч”, – пише Ксенія.

“Ви мені не правильно розрахували показники. Я вам надсилав одні з фото, а ви прийняли на 100 кубів більше”, – зазначив у коментарях Олександр.

Споживачі зазначають, що виникає плутанина у передачі показників облгазу, який раніше був постачальником газу та компанією “Нафтогаз України”, до якої перейшло обслуговування майже всіх споживачів в Україні.

Таким чином, деякі українці передають показники старому постачальнику, а “Нафтогаз” бере для розрахунку інші показники.

“Більше вам покази лічильника передавати не буду, ви кинули людей, а тепер кажете звертатися до облгазу. Вам був поданий нормальний показник в 133 куб, а облгаз дав розрахунок лише в 2 куб”, – поділився розгніваний споживач Роман.

В свою чергу в “Газопостачальній компанії “Нафтогаз України” відповідають споживачам, що їм “прикро, що сталася така ситуація” і просять клієнтів надати номер особового рахунку для з’ясування.

Скриншот з Facebook
Скриншот з Facebook

Платіжки за газ під час війни

У травні 2022 року в обслуговування до “Газопостачальної компанії “Нафтогаз України” були раптово переведені близько 10 млн споживачів. Таким чином, державний холдинг витіснив газові компанії, які працювали у всіх регіонах країни під брендом “Твій Газзбут” і сконцентрував у “своїх руках” постачання для 98 відсотків українських домогосподарств.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…