У столиці немає грошей на опалення, – Кличко

7 жовтня 2021, 10:15Новини923

Этот материал также доступен на русском

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що високі ціни на газ і перекладені на місцеве самоврядування тарифи роблять ситуацію з опалювальним сезоном близькою до критичної.

  • Посилання скопійованоlink copied

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що високі ціни на газ і перекладені на місцеве самоврядування тарифи роблять ситуацію з опалювальним сезоном близькою до критичної. Хоча, технічно столична теплоінфраструктура готова до початку опалювального сезону, грошей на нього, практично, немає, – пише Україна Комунальна.

Зокрема Кличко заявив: «Технічно ми готові. Але, є інші виклики, які роблять ситуацію близькою до критичної: високі ціни на газ, перекладені на місцеве самоврядування тарифи, відсутність законодавчої бази для забезпечення роботи теплопостачальних компаній. Асоціація міст України та я як її голова запропонували центральної влади конкретні рішення, які дозволять вчасно почати поставки тепла і гарячої води населенню ».

Мер нагадав, що звертався до прем’єр-міністра, щоб уряд зафіксував ціну природного газу для бюджетних установ до кінця опалювального сезону на рівні 11,2 грн за 1 куб. м замість ринкових 35 гривень.

Разом з тим, НАК «Нафтогаз» повинен негайно вилучити «дискримінаційні норми» договорів на поставку газу. А місцевим бюджетам повинна бути погашена різниця в тарифах минулих років і закладена компенсація на майбутнє, щоб зберегти тарифи на тепло і гарячу воду для населення на рівні минулого опалювального сезону.

«Тому що не зможуть люди платити за такими тарифами! Не зможуть покрити цю різницю і місцеві бюджети, на які сьогодні намагаються перекласти всю тяжкість! Тому що уряд говорить: все добре, тарифи не зміняться. А як добре ?! Ціни, по якій теплопідприємства отримуватимуть газ ми не знаємо. Чи буде компенсація, і в яких межах, – ми не знаємо. А у прем’єр-міністра все добре », – підкреслив мер столиці.

Він також зазначив, що Асоціація міст України чекає відповіді на те, яким буде механізм компенсації місцевим бюджетам.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн