У Міненерго назвали дату підвищення цін на електроенергію для населення

9 липня 2021, 11:35Новини1739

Этот материал также доступен на русском

Впровадити нову модель спеціальних обов’язків (ПСО) на ринку електричної енергії для населення міністерство планувало з 1 липня, але дата була перенесена.

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство енергетики розраховує запустити нову модель спеціальних обов’язків (ПСО) на ринку електричної енергії для населення з 1 серпня.

Про це міністр енергетики Герман Галущенко сказав у коментарі агентству Інтерфакс-Україна в кулуарах Ukraine Reform Conference в Вільнюсі, – повідомляє finance.ua.

«Буде нова модель. Думаю, ще днів 10 і будемо приймати», — зазначив він.

Впровадити нову модель міністерство планувало з 1 липня, але дата була перенесена. Галущенко пояснив це необхідністю підготовки оптимальної моделі ПСО, що не дозволяла зробити волатильність на ринку електроенергії.

«Зараз ми більш-менш бачимо орієнтири, тому що в умовах волатильності, коли ціна е/е падала в деякі періоди і до 30 коп/кВт-год, ми не могли розрахувати нормальну модель, яка б стабілізувала Енергоатом і Укргідроенерго», — заявив міністр.

Він підтвердив намір ввести диференційовані тарифи в залежності від обсягу споживання.

«Ми не відмовляємося від тієї базової моделі, про яку говорили раніше. Наполягаємо на диференційованому підході: для вразливих споживачів буде одна ціна, для умовно багатих, які споживають більше, — інша», — сказав Галущенко.

Що відомо про плановане підвищення цін на електроенергію?

Зараз в Україні діє єдиний тариф на електроенергію для побутових споживачів — 1,68 грн/кВт-год. Міненерго планувало запустити нову модель ПСО з 1 липня, але в кінці червня Кабмін відклав підвищення цін до 1 серпня.

У Міненерго заявляли, що пропонують ввести диференційований тариф. Галущенко відзначав, що для побутових споживачів, які споживають за місяць менше 100 кВт-год. (16 млн, або приблизно 40% домогосподарств), ціна буде нижчою від нинішньої.

Агентство Інтерфакс-Україна повідомляло, що споживачів поділять на чотири категорії в залежності від обсягів споживання (до 100 кВт-год; 100−300 кВт-год; 300−500 кВт-год, від 500 кВт-год).

За інформацією директора ДП Гарантований покупець Костянтина Петриківця, максимальний тариф пропонується встановити на рівні близько 3,4 грн/кВт-год.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?