За кордоном

Танки позовів не бояться: суд відмовився повертати до складу ліквідмаси танк Т-34 через почуття патріотизму

2 березня 2021, 10:34Новини135

Конкурсний керуючий Сергій Богданов хотів повернути до складу ліквідаційної маси танк Т-34, а також бойові прапори, макети орденів, фотографії, меморіальні дошки і моделі військової техніки.

  • Посилання скопійованоlink copied

Арбітражний суд Брянської області відмовився передавати до складу ліквідаційної маси танк Т-34 та інші артефакти, пов’язані з історією Великої Вітчизняної війни, що перебувають у власності збанкрутілого підприємства АТ «85 ремонтний завод». З позовом про повернення майна звернувся конкурсний керуючий підприємства, однак в суді його вимогу визнали такою, що «применшує значення подвигу народу при захисті Вітчизни», – повідомляє ДОЛГ.РФ.

Конкурсний керуючий Сергій Богданов хотів повернути до складу ліквідаційної маси танк Т-34, а також бойові прапори, макети орденів, фотографії, меморіальні дошки і моделі військової техніки. В якості третіх осіб до розгляду залучили Міноборони РФ і уряд Брянської області.

Всі перераховані вище артефакти «85 ремонтний завод» у травні 2019 передав на зберігання з правом експонування Бежицькій райадміністрації міста Брянська, яка виступила відповідачем у справі. Частина предметів була експонована адміністрацією в місцевому музеї, а танк Т-34 встановили в сквері ім. А.А. Морозова – керівника конструкторського бюро, який займався розробкою танка.

Сергій Богданов, керуючись вимогами законодавства про банкрутство, навесні 2020 року відправив адміністрації повідомлення з проханням повернути речі і техніку, які фактично належать збанкрутілому підприємству. Однак там на його звернення не відреагували, і в липні 2020 року він звернувся до суду.

В Арбітражному суді Брянської області вимога конкурсного керуючого задовольняти не стали, апелюючи тим, що випадок винятковий і вимагає «не тільки формального дотримання букви закону, а й глибокого розуміння його духу».

Утім, сам Сергій Богданов патріотичного настрою судових органів не розділив і вже оскаржив рішення першої інстанції. Його апеляційну скаргу зареєстровано 25 грудня 2020 року. На момент написання матеріалу документ не був прийнятий в провадження.

Справу про банкрутство АТ «85 ремонтний завод» було ініційовано в липні 2018 року за власною ініціативою підприємства. Спочатку його борг становив понад 255 млн руб., за два роки розгляду реєстр вимог кредиторів розрісся до 500 млн руб. У листопаді 2018 го в компанії ввели процедуру спостереження, в травні 2019 го ремонтний завод визнали банкрутом і застосували по відношенню до нього процедуру конкурсного провадження.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Рада ухвалила два закони, які змінюють правила процедури банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Суд повинен мати серйозні підстави, щоби продовжити строки в процедурі розпоряджання майном

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів