За кордоном

Суверенний фонд Австралії зазнав рекордних збитків: що відомо

2 травня 2022, 16:01Новини439

Этот материал также доступен на русском

Future Fund втратив 1,5% за три місяці, внаслідок цього його основний фонд скоротився до 201 млрд австралійських доларів, що еквівалентно $141 млрд.

  • Посилання скопійованоlink copied

Суверенний фонд Австралії зазнав найбільших квартальних збитків за останні два роки – все через відновлення геополітичних ризиків та ризиків монетарної політики.

Про це пише агентство Bloomberg, зазначає FinClub.

Так, Future Fund втратив 1,5% за три місяці, внаслідок цього його основний фонд скоротився до 201 млрд австралійських доларів, що еквівалентно $141 млрд. Водночас фонд скоротив свої грошові запаси, оскільки збільшився розподіл акцій на австралійському та розвинених ринках і так званих «альтернативних активів».

«Оскільки центральні банки посилюють грошово-кредитну політику, щоб стримувати інфляцію, а геополітична напруженість продовжує створювати потрясіння на інвестиційних ринках, ми передбачаємо складне і неспокійне майбутнє», – заявив голова фонду Future Пітер Костелло.

Як зазначається, Future Fund попереджав про погіршення глобальних перспектив ще до вторгнення росії в Україну, передбачаючи збільшення волатильності. Адже центральні банки припиняли стимулювання та підвищували витрати на позики для боротьби зі зростанням тиску на споживчі витрати.

Виконавчий директор фонду Рафаель Арндт попередив, що прибутку буде досягти складно, враховуючи поточну нестабільність світових ринків у поєднанні зі зростанням інфляції. Це підтверджує досвід норвезького фонду багатства, найбільшого у світі, який у березні зафіксував квартальні втрати на 4,9%.

Тепер Future Fund шукає більше незареєстрованих активів, покладаючись на свої альтернативні стратегії, щоб пом’якшити портфель.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?