Зверніть увагу

Субсидія непрацюючим пенсіонерам: як оформити виплати по-новому

4 грудня 2023, 14:00Новини403

Этот материал также доступен на русском

Розмір субсидій розраховується індивідуально для кожної сім’ї на основі її доходів

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні право на отримання субсидій мають непрацюючі пенсіонери. У Пенсійному фонді нагадали, які обов’язкові умови існують для отримання ними соціальних виплат на оплату комуналки.

Якщо непрацюючий пенсіонер зареєстрований і проживає у житловому приміщенні один, для отримання субсидії йому необхідно лише подати заяву та декларацію в онлайн-режимі на сайті ПФУ або оффлайн.

Якщо разом з пенсіонером у будинку чи квартирі зареєстровані інші особи, які фактично не проживають за місцем реєстрації, до заяви і декларації додатково подаються документи, що підтверджують непроживання у житловому приміщенні таких осіб.

Це можуть бути:

  • довідка про навчання або працевлаштування особи в іншому населеному пункті;
  • довідки ЖЕК, ОСББ або ЖБК про непроживання особи за адресою домогосподарства;
  • довідка про сплату спожитих ЖКП за іншою адресою чи акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання.

 

Українцям спростили процедуру оформлення субсидій із жовтня. Крім того, розмір допомоги на оплату комунальних послуг взимку зріс. Минулого опалювального сезону українці в середньому отримували до 1600 гривень на місяць, цього року виплати зросли для кожного індивідуально, в залежності від зростання комунальних платежів.

Розмір субсидій розраховується індивідуально для кожної сім’ї на основі її доходів. Як відомо, на субсидію можуть розраховувати ті родини, плата за комуналку у яких перевищує 15% від їх сумарного місячного доходу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень