Стягнення боргів: як оскаржити дії приватного виконавця?

16 липня 2021, 11:25Новини653

Этот материал также доступен на русском

За подання скарг на рішення, дії, або бездіяльність приватного виконавця до суду, який видав виконавчий документ, судовий збір не сплачується.

 • Посилання скопійованоlink copied

Приватні виконавці не завжди дотримуються принципів ефективності, своєчасності та повноти вчинення виконавчих дій, тому українцям важливо знати, як оскаржити їхні рішення, дії чи бездіяльність з метою захисту своїх прав. Про це йдеться у повідомленні Міністерства юстиції, – повідомляє ЛІГА.Money.

Хто та як може оскаржувати дії виконавців?

Оскаржувати рішення, дії або бездіяльність приватного виконавця можуть сторони виконавчого провадження (боржник та стягувач), а також представники сторін, прокурор, експерт, спеціаліст, перекладач, суб’єкт оціночної діяльності та особи, права інтелектуальної власності яких порушені.

Існує два шляхи оскарження рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця: у позасудовому та судовому порядку.

Позасудовий порядок оскарження

Учасники виконавчого провадження вправі письмово звернутися до Міністерства юстиції або Ради приватних виконавців України щодо рішень, дій або бездіяльності того чи іншого приватного виконавця з метою перевірки його діяльності.

На підставі відповідного звернення:

 • Міністерство юстиції здійснює позапланові перевірки щодо рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця;
 • Рада приватних виконавців України здійснює перевірку діяльності приватного виконавця на предмет дотримання ним статуту Асоціації приватних виконавців, Кодексу професійної етики приватного виконавця та рішень Ради приватних виконавців України, пов’язаних із діяльністю приватних виконавців.

У разі виявлення під час здійснення перевірок ознак дисциплінарного проступку приватного виконавця Міністерство юстиції або Рада приватних виконавців вносять вмотивоване подання до Дисциплінарної комісії приватних виконавців при Мін’юсті про притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності.

Дисциплінарна комісія розглядає подання та приймає рішення щодо застосування до приватного виконавця дисциплінарного стягнення протягом двох місяців з дня виявлення дисциплінарного проступку (але не пізніше двох років з дня його вчинення).

За вчинення приватним виконавцем дисциплінарного проступку до нього може застосовуватись одне з таких дисциплінарних стягнень:

 • попередження;
 • догана;
 • зупинення діяльності приватного виконавця на строк до 6 місяців,
 • припинення діяльності приватного виконавця.

Судовий порядок оскарження

Для того, щоб оскаржити рішення, дії або бездіяльність приватного виконавця в судовому порядку, сторони мають право звертатися:

 • до суду, який видав виконавчий документ (щодо виконання судового рішення);
 • до відповідного адміністративного суду (щодо виконання рішень інших органів чи посадових осіб, у тому числі постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів).

За подання скарг на рішення, дії, або бездіяльність приватного виконавця до суду, який видав виконавчий документ, судовий збір не сплачується.

Сторони виконавчого провадження можуть звернутися до суду з метою оскарження рішень чи дій приватного виконавця:

 • протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів – щодо виконання судового рішення;
 • протягом 3 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, – у разі оскарження рішення приватного виконавця про відкладення проведення виконавчих дій.

Як можна дізнатися про відкриття виконавчого провадження?

Нерідко боржники своєчасно не дізнаються про відкриття щодо них виконавчого провадження і це призводить до виникнення певних проблем.

Дізнатися про відкриття виконавчого провадження боржник може за допомогою:

Ці сервіси допоможуть встановити, в якому відділі Державної виконавчої служби перебуває виконавче провадження, дізнатися його номер та іншу інформацію.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
Важливо довести, що знищення або пошкодження об’єкту відбулось внаслідок збройної агресії рф

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
У 2021 році динаміка практики щодо притягнення до солідарної відповідальності зросла до 10 справ, а у 2022 – вже до 17