США зайняли позицію найбільшого постачальника нафти до ЄС

30 березня 2023, 17:28Новини268

США стали найбільшим постачальником сирої нафти на ринок ЄС

  • Посилання скопійованоlink copied

У період з останнього кварталу 2021 року по січень 2022 року росія займала 24-31% постачань нафти на ринок ЄС. У грудні 2022 року імпорт російської нафти становив 4% попиту ЄС, повідомляє Євростат. Позицію найбільшого постачальника нафти в ЄС зайняли США.

У повідомленні Євростату наголошувалося, що до кінця січня 2022 року основним джерелом імпорту нафти до ЄС була росія. У період з останнього кварталу 2021 року по січень 2022 року росія охопила 24-31% ринку сирої нафти ЄС. Друге місце в цей період посідали США — сировина з США становила 10-13%загального імпорту нафти ЄС.

Зазначається, що в лютому та квітні 2022 року імпорт нафти в ЄС з Росії був високим і становив 33% і 30% відсотків відповідно, у березні – 18%. Як зазначається, у травні торік росія поставила 12 % імпорту до ЄС, але з вересня його частка поступово зменшувалася до 4% у грудні 2022 року.

Водночас, наголосили в Євростаті, зросли поставки зі США, які у грудні 2022 року становили 18% загального імпорту нафти до ЄС (зростання на 6 в. п. порівняно з останнім кварталом 2021 р.). Таким чином США стали найбільшим постачальником сирої нафти на ринок ЄС.

Минулого року також значно зросла частка поставок з норвезького ринку, яка у грудні 2022 року становила 17% загального імпорту нафти до ЄС (зростання на 7 в. п. порівняно з кінцем 2021 р.). Також зріс імпорт з Великобританії — до 9% (на 4 в.п.), Лівії – до 7% (на 2 п.п.).

Поставки з Казахстану та Іраку залишилися на аналогічному рівні або зафіксували незначне зростання порівняно з останнім кварталом перед початком війни в Україні; нафта з цих країн становила відповідно 8-14% і 7-12% імпорту сировини в ЄС, за даними Євростату.

5 лютого 2023 року набуло чинності ембарго Євросоюзу на нафтопродукти з росії, включно з готовим паливом. Раніше, 5 грудня 2022 року, було введено ембарго на імпорт російської нафти морем.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?