Проблемні боргиОгляд ЗМІ

Шулявський міст знову “втомиться”? Фірма-підрядник оголосила про мільярдні борги

12 квітня 2021, 08:39Новини727

Господарський суд м. Києва затвердив план санації ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс» до відкриття провадження у справі про банкрутство.

  • Посилання скопійованоlink copied

Шулявський міст – все! Та й не тільки він.

Справа в тому, що про свої значні борги оголосила фірма-підрядник компанія “Північно-Український Будівельний Альянс” (ПУБА). Це, свого роду, дочірня контора із орбіти Максима Микитася, яка отримувала підряди на ремонт та будівництво державних об’єктів. Власником компанії є Андрій Якусевич, що був помічником Микитася, коли той був депутатом. Офіційних боргів у фірми в судовому порядку встановили на 1,9 млрд грн.

Окрім боргів перед пов’язаним із групою Укрбуду компаніями, є 592 мільйони грн заборгованості перед Міністерством оборони і 134 мільйони грн – перед КМДА. Справа в тім, що ремонт Шулявського мосту все ще триває. Офіційно його мають завершити у грудні 2022 року.

Чи варто нагадувати, що ремонт Шулявського мосту на початку коштував 500 млн грн, а в ході цього самого ремонту його вартість зросла в декілька разів.

При чому збільшували ціну реконструкції розпорядженнями КМДА, де стоїть підпис мера Києва В.Кличка. І от тепер фірма має продовжити ремонт в умовах погашення боргів, здачі свого майна в оренду і продажу матеріальних цінностей, які значаться на балансі.

До речі, з моменту створення, фірма помічника Микитася отримала:

  1. 89 млн грн на ремонт (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-07-23-002498-c) гімназії № 59;
  2. 174 млн на ремонт (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-05-03-001651-b)пологового будинку №1, а потім Кличко дозволив влити туди (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-12-27-000229-a) ще 104 млн на додаткові роботи;
  3. реконструкція (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-05-19-000014-b) парку у Солом’янському районі на 608 млн грн;
  4. 2,8 млрд на будівництво (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-03-30-001511-a) корпусу в Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова.

Що буде далі?

Господарський суд Києва затвердив план санації (запобігання банкрутства) компанії «Північно-Український Будівельний Альянс», яку пов’язують з корпорацією «Укрбуд» екс-нардепа Микитася. Загальний розмір заборгованості компанії складає майже 2 мільярди гривень, повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на ухвалу суду від 1 березня.

Заходи санації мають бути виконані до відкриття провадження у справі про банкрутство — судді вважають, що це буде більш вигідно, ніж ліквідація установи. Так, після виконання цього плану компанія отримає 5,80 млрд грн і вимоги кредиторів будуть погашені у повному обсязі, а після ліквідації буде отримано 69,09 млн грн і вимоги кредиторів будуть погашені на 3,78%. План санації включає погашення дебіторської заборгованості, здачу частини майна в оренду, продаж частини майна ТОВ, ліквідацію дебіторської заборгованості. Загальний розмір кредиторської заборгованості ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс», відповідно до плану санації, становить 1,95 млрд грн.

До реєстру кредиторів компанія включила 2,26 млн грн податків і зборів, а також вимоги таких кредиторів:

641,08 млн грн – ТОВ «ФК «Житло-Капітал»;
592,47 млн грн – Міністерство оборони України (Управління забезпечення живучості ЦУ БВС Збройних Сил України);
304,61 млн грн – ТОВ «Каса народної допомоги»;
134,53 млн грн – Комунальне підприємство «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва»;
42,79 млн грн – ТОВ «ВК «Укрстальспецконструкція»;
32,45 млн грн – ТОВ «Форвард Гранд»;
29,61 млн грн – ТОВ «УБМ-Груп»;
13,32 млн грн – ТОВ «Буд-Оптіма-Констракшен»;
11,54 млн грн – Державна установа Національний інститут серцево-судинного хірургії імені М.М. Амосова Національної академії медичних наук України;
11,53 млн грн – ТОВ «Будівельна індустрія Укрбудпроект»;
близько 136 млн грн (суми від 1 до 9,4 млн грн) – вимоги 285 підприємств і фізосіб.

Виконання санації покладається на керівника «Північно-Українського Будівельного Альянсу» Олександра Дороша.

Як зазначають «Наші Гроші», основні кредитори – ФК «Житло Капітал» і «Каса народної допомоги», як і ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс» входять до групи «Укрбуд», яку раніше контролював екс-нардеп Максим Микитась. Однак, у подальшому контроль над корпорацією отримали його топ-менеджери, серед яких – Андрій Якусевич, Олег Майборода, нинішній заступник Офісу Президента Олег Татаров. Нинішнім власником ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс» є Андрій Якусевич.

Проти затвердження цього плану санації виступили ряд кредиторів, у т.ч. ТОВ «Метінвест-СМЦ». Вони заявили про невключення до плану санації усіх кредиторів, а також про розбіжності в реальних сумах заборгованості «ПУБА» перед кредиторами та сумами, вказаними в плані санації. Втім, суд зазначив, що Альянс нічого не порушив. Також один із кредиторів – ТОВ «УБМ-Груп» – подав клопотання про те, щоб питання санації розглядалося в іншій справі, яка порушена за його заявою – про банкрутство ТОВ «Північно-Український Будівельний Альянс». «УБМ-Груп» звернулося до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство «ПУБА» 29 грудня 2020 року. Між тим, «Північно-Український Будівельний Альянс» ініціював процедуру досудової санації 9 грудня 2020 року. Відзначимо, що у зв’язку із затвердженням плану санації суд 3 березня відмовив «УБМ-Груп» у відкритті провадження у справі про банкрутство «ПУБА».

Власниками ТОВ «УБМ-Груп» є екс-депутат Київради, колишній зять екс-мера Києва Леоніда Черновецького Вячеслав Супруненко (70%), його батько Іван Супруненко (20%), а також Андрій Заєць (10%).

Нагадаємо: лише у кінці березня суд наклав штрафи на ЖЕКи Микитася за непомірні тарифи для мешканців будинків «Укрбуду».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?