Проблемні боргиКолізії та конфлікти

Розробники Kyiv Smart City вимагають від влади Києва повернути борги

23 червня 2021, 11:23Новини218

Этот материал также доступен на русском

Розробка сервісу Kyiv Smart City проводилася не за рахунок бюджету, а в рамках комерційного договору про спільну діяльність між ГІОЦ і компанією Діджитал Солюшнс. Договір діяв з лютого 2019 року.

  • Посилання скопійованоlink copied

Компанія-розробник сервісу Kyiv Smart City (Діджитал Сюлюшнс) подала в суд на комунальне підприємство Києва Головний інформаційно-обчислювальний центр (ГІОЦ) через борг за користування додатком в період з червня по грудень 2020 року, – повідомляє finance.ua.

Відзначається, що розробка сервісу Kyiv Smart City проводилася не за рахунок бюджетних коштів, а в рамках комерційного договору про спільну діяльність між ГІОЦ і компанією Діджитал Солюшнс. Договір діяв з лютого 2019 року.

За умовами контракту міська влада зобов’язана були щомісяця виплачувати розробнику 1% від суми за всі продані квитки в міському комунальному транспорті. Як пише видання, до липня 2020 року КП виробляло оплату справно:

  • на першому етапі (25.02.2019 — 31.12.2019) — 462 тис. грн;
  • на другому етапі (01.01.2020 — 30.06.2020) — 489 тис. грн;
  • на третьому етапі 01.07.2020 — 31.10.2020) — 611 тис. грн.

Однак з липня минулого року адміністрація Києва в односторонньому порядку відмовилася виконувати ці зобов’язання, пояснюючи це тим, що відповідно до закону Про державні закупівлі сума винагороди не повинна перевищувати 200 000 дол. на рік. В іншому випадку потрібно оголошувати тендер.

У березні цього року Госпсуд ухвалив рішення на користь розробника Kyiv Smart City, зробивши висновок, що договір про спільну діяльність не є договором про закупівлю товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави і громад. Таким чином, дія закону про держзакупівлі на нього не поширюється. Також ГІОЦ програв справу, в якій влада вимагала розірвати договір з розробником програми.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Майнові права боржника за останні роки стали одним з основних активів боржника, на які можливо звернути стягання в межах виконавчого провадження

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Арбітражна практика

Статті • Стягнення боргiв
Важливо довести, що знищення або пошкодження об’єкту відбулось внаслідок збройної агресії рф

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів