За кордоном

Росіяни активно визнають себе банкрутами

27 жовтня 2021, 12:56Новини178

Этот материал также доступен на русском

Росіяни дедалі більше довіряють процедурі банкрутства. Це доводиться статистикою «молодого» позасудового банкрутства.

  • Посилання скопійованоlink copied

Росіяни добровільно визнають себе банкрутами. Кількість таких заяв зростає рік у рік. Але ця динаміка стосується не всіх. Наприклад, у юридичних осіб показники знижуються. Якщо у 2019 році показник становив 9126 шт., то у 2021 – 7409 шт. При цьому експерти стверджують, що росіяни дедалі більше довіряють процедурі банкрутства. Це доводиться статистикою «молодого» позасудового банкрутства, – повідомляє ДОЛГ.РФ.

Згідно зі статистикою Федресурсу за січень-вересень 2021 року, кількість корпоративних банкрутств зросла на 0,2% до аналогічного періоду 2020 року і склала 7 409 шт., але знизилася на 18,8% по відношенню до показників доковідного 2019 року.

Число введених процедур спостереження за цей період зросло на 10,7% і склало 6251 шт. Для порівняння: у ковідний рік показник становив 5 645 шт., а у доковідний – 7 425 шт.

Слід зазначити, що у січні-вересні 2021 року більшу частину процедур ініціювали кредитори – 74,7%. Минулого року цей показник становив 75,8%. Заявниками виступали: 16,3% – ФПС; 8,3% – боржники; 0,6% – працівники.

«Оприлюднення намірів кредиторів звернутися до суду стимулює боржників розплачуватись, тому лише третина намірів виливається у фактичні справи», – прокоментував керівник проекту «Федресурс» Олексій Юхнін.

Якщо корпоративне банкрутство юридичних осіб скорочується, то фізичних, навпаки, – збільшується. Так цього року 137 485 індивідуальних підприємців було визнано банкрутами. Цей показник у 1,8 разів більший, ніж у 2020 році. Ставки зростають через те, що росіяни самі ініціюють банкрутство.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Рада ухвалила два закони, які змінюють правила процедури банкрутства

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Суд повинен мати серйозні підстави, щоби продовжити строки в процедурі розпоряджання майном

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису