Рівень боргового навантаження на 2021 рік значний, тому обмеження уряду на короткострокові цінні папери є логічним, – НБУ

9 квітня 2021, 11:50Новини115

Этот материал также доступен на русском

Ринковими механізмами можна розбудувати ринок державних боргових зобов’язань, отримати довіру інвесторів і зробити цей ринок ліквідним.

  • Посилання скопійованоlink copied

Заступник Голови Національного банку Юрій Гелетей розповів, чому в період збільшення ставок за ОВДП Мінфін почав пропонувати довші облігації, та яке економічне підґрунтя цих дій.

Так, за словами фінансиста, для фінансування бюджету 2020 року уряду треба було в листопаді-грудні залучити значний обсяг боргового фінансування, за короткий період часу, на внутрішньому ринку.

“Ви знаєте, що були питання щодо співпраці з МВФ, ми не отримали ні ресурсів від Світового банку, ні другого траншу макрофіну. І ці дії в листопаді-грудні не могли не позначитися на дохідності ОВДП, яка збільшилася не лише за довгими, а й за короткими випусками.

Рівень боргового навантаження на 2021 рік доволі значний, тому обмеження уряду на більш короткострокові цінні папери за обсягами є цілком логічним. Бо ми могли, вирішивши проблему минулого року, вже на початку або в середині 2021-го гасити чергову пожежу”, – зазначає пан Галетей.

При цьому він додає, що фактично такі дії уряду сприяли зменшенню ризиків боргових виплат, і ця політика правильна.

“Уряд, вважаю, останнім часом діє виключно на ринкових засадах, і це плюс для Міністерства фінансів. Ринковими механізмами можна розбудувати ринок державних боргових зобов’язань, отримати довіру інвесторів і зробити цей ринок ліквідним. Тому в цьому разі ми вважаємо ефективним рішення Мінфіну по боргових розміщеннях на початку цього року”, – резюмує посадовець.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним