Проекти та інновації

Право адвокатів на роботу за спрощеною системою оподаткування має бути передбачено окремим законопроєктом – Ізовітова

12 листопада 2021, 16:53Новини332

Этот материал также доступен на русском

Незабаром у парламенті зареєструють законопроєкт, яким юридичні професії буду виокремлені як нова категорія платників податків за спрощеною системою оподаткування.

  • Посилання скопійованоlink copied

Народні депутати Сергій Іонушас, Андрій Костін та Володимир Ватрас незабаром зареєструють у парламенті законопроєкт, яким юридичні професії буду виокремлені як нова категорія платників податків за спрощеною системою оподаткування.

Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час XI Міжнародної науково-практичної конференції «Адвокатура: минуле, сучасність та майбутнє» в Національному університеті «Одеська юридична академія».

Так, з 2019 року у Верховній Раді зареєстрований проєкт змін до Податкового кодексу народного депутата Володимира Ватраса (реєстраційний №2200) щодо оподаткування самозайнятих осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. Перешкодою для його ухвалення є те, що він охоплює всі категорії таких осіб.

Після консультацій із народними депутатами, які підтримують ідею спрощеного оподаткування для адвокатів, на засіданні Ради адвокатів України була досягнута домовленість про те, що для прискореного ухвалення податкових змін для адвокатів потрібен окремий законопроєкт. Він буде стосуватися лише представників юридичних професій.

«Сама назва законопроєкту №2200 говорить про те, що він спрямований не лише на адвокатів, але і науковців, літературознавців, артистів, художників, викладачів, лікарів та інші професії. Профільний Комітет Гетманцева, звісно, не пропускає цей законопроєкт. Ми, адвокати, відрізняємось від інших самозайнятих осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, адже ми реалізуємо конституційну функцію захисту прав. Ми подискутували з народними депутатами та визначились, що треба виокремити професії, які мають відношення до правосуддя – арбітражні керуючі, приватні виконавці та інші. Тоді такий закон буде прийнятий», – наголосила Лідія Ізовітова.

Водночас Голова НААУ, РАУ зауважила, що в наступному році спрощеної системи оподаткування для адвокатів не буде, адже цього року народні депутати навряд чи встигнуть внести та ухвалити необхідний законопроєкт.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?