Пентагон почав розслідувати витік секретних даних США та НАТО щодо контрнаступу ЗСУ, – NYT

7 квітня 2023, 09:22Новини237

Этот материал также доступен на русском

У них немає конкретних бойових планів, не йдеться й про дату і місце майбутнього контрнаступу, але міститься інформація про те, скільки бригад Україна планує підготувати для наступу

  • Посилання скопійованоlink copied

У соціальних мережах з’явилися засекречені документи, в яких детально описані плани США та НАТО щодо нарощування української армії перед запланованим контрнаступом.

Видання New York Times пише, що наразі Пентагон розслідує, хто міг стояти за витоком документів, які з’явилися в twitter і telegram, – повідомляє Прямий.

Оприлюднені документи датуються 1 березня. У них немає конкретних бойових планів, не йдеться й про дату і місце майбутнього контрнаступу, але міститься інформація про те, скільки бригад Україна планує підготувати для наступу та яку кількість техніки отримає.

Також у них містяться відомості про те, скільки щоденно витрачається боєприпасів до HIMARS.

Незрозуміло, як документи потрапили в соціальні мережі. Однак проросійські урядові канали ділилися та поширювали опубліковані слайди.

Водночас аналітики помітили, що документи, схоже, змінили в деяких частинах. Зокрема, на одному зі слайдів йдеться, що в окупантів загинуло 16-17,5 тисячі солдатів, а в Україні — нібито 71,5 тисячі. При цьому Пентагон та інші аналітики рахували, що росія має втрати близько 200 000 убитими та пораненими.

На думку аналітиків, такі зміни можуть вказувати на спробу дезінформації з боку Росії. Але частина документів виглядають автентичними і можуть надати росії інформацію про графіки доставки зброї та інші військові деталі.

За даними видання, Пентагон вже розслідує, хто міг стояти за витоком документів у Twitter і Telegram, а представники Байдена працювали над тим, щоб їх видалити.

Сабріна Сінгх, заступниця прессекретаря Пентагону, заявила, що про повідомлення щодо публікацій в соцмережах знають, і “департамент розглядає це питання”.

Майкл Кофман, директор російських досліджень CNA, наголосив, що незалежно від того, чи є ці документи автентичними чи ні, “люди повинні бути обережними з усім, що опубліковано російськими джерелами”.

На думку NYT, хоча вплив розкриття документів на бойові дії важко оцінити, такий витік може зашкодити обміну розвідданими між Україною та США.

Слід зазначити, що цього ж дня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що вся інформація щодо Бахмута, яку за весь час поширювали окупанти та пропагандисти, жодного разу не відповідала дійсності.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога