Ощадбанк переказав у держбюджет рекордну суму податку на прибуток у 4,7 млрд грн

29 лютого 2024, 16:32Новини75

Этот материал также доступен на русском

Окрім цього здійснене авансове перерахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за прогнозними результатами діяльності у минулому році, у розмірі 0,7 млрд грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

Рекордну суму податку на прибуток, а саме 4,7 млрд грн, перерахував Ощадбанк до державного бюджету. Окрім цього здійснене авансове перерахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за прогнозними результатами діяльності у минулому році, у розмірі 0,7 млрд грн. Ця сума орієнтовно становить 50% від суми дивідендів, які мають бути сплачені державі банком за 2023 рік, – повідомляє прес-служба установи.

“Як визначено чинним законодавством, сума податку становить 50% від прибутку банку до оподаткування. Окрім збільшення ставки податку на прибуток банків рекордна сума платежів до бюджету спричинена успішною діяльністю банку протягом 2023 року. При цьому головний результат роботи Ощадбанку – операційний прибуток – становив 12 млрд грн1, що більш ніж у півтора разу перевищує відповідний показник минулого року”, – йдеться у повідомленні.

Ощад посідає друге місце в банківській системі за обсягом чистих активів та коштів клієнтів та перше – за кількістю відділень, яких нараховується близько 1200. Чистий прибуток банку у 2023 році, до завершення річних коригувань, становив 4,75 млрд грн, а показник рентабельності капіталу – 16,7% (у 2022 році – 2,9%).

«Команда Ощадбанку добре усвідомлює те, що державний бюджет під час повномасштабної війни потребує наших податків та дивідендів як ніколи до цього. Саме тому в роботі ми значною мірою сфокусувались на пошуку доходів та розумному управлінні витратами. Минулий рік став рекордним для Ощаду за багатьма показниками, проте ми не збираємось зупинятися на досягнутому. Ефективність роботи поряд із стабільністю надання фінансових сервісів залишиться пріоритетом у нашому порядку денному і на 2024 рік», – зауважив Сергій Наумов, голова правління Ощадбанку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення