Колізії та конфлікти

Ощадбанк оскаржив скасування виплати Росією $1,4 млрд збитків

26 жовтня 2021, 13:30Новини305

Ощадбанк очікує, що в наступній інстанції рішення апеляції буде скасовано та рішення міжнародного арбітражу щодо відшкодування РФ збитків від анексії Криму на користь Ощадбанку залишиться в силі.

  • Посилання скопійованоlink copied

Державний Ощадбанк подав до Касаційного суду Франції апеляцію на скасування рішення міжнародного арбітражу про виплату Росією близько $1,4 млрд збитків від анексії Криму, – пише Фінансовий клуб.

«Ощадбанк повідомляє про подання заяви до найвищої судової інстанції Франції – Касаційного суду – з апеляцією за винесеним у березні 2021 року рішенням Апеляційного суду Парижа, яке скасовувало арбітражне рішення 2018 року про відшкодування РФ на користь Ощадбанку близько $1,4 млрд», – повідомляє держбанк.

Вказані збитки завдані Ощадбанку внаслідок протиправного заволодіння РФ інвестиціями держбанку в Криму.

Ощадбанк упевнений, що Касаційний суд Франції визнає та виправить очевидні помилки та прогалини в рішенні Апеляційного суду Парижа. Тим самим він відновить дію арбітражного рішення проти РФ, в якому йдеться про компенсацію Ощадбанку значних втрат, що виникли через неприпустимі дії та нехтування законами з боку РФ.

Ощадбанк в 2015 році подав позов проти РФ за втрату майна в Криму внаслідок анексії півострова. Банк посилався на угоду між Росією та Україною про заохочення і взаємний захист інвестицій. 26 листопада 2018 року міжнародний арбітраж в Парижі постановив стягнути з РФ $1,3 млрд збитків, завданих Ощадбанку внаслідок анексії Криму.

22 жовтня 2019 року Апеляційний суд Парижа відхилив спробу РФ призупинити примусове виконання рішення міжнародного арбітражу.

Після цього Росія мала сплатити Ощадбанку $1,3 млрд, але оскаржила це рішення.

30 березня Паризький апеляційний суд скасував рішення арбітражу за позовом Ощадбанку до країни-агресора на $1,3 млрд.

Ощадбанк подав до касаційного суду Франції заяву про оскарження рішення апеляційного суду Парижа про відсутність у арбітражу юрисдикції у справі про відшкодування з боку РФ $1,3 млрд збитків від анексії Криму.

Ощадбанк очікує, що в наступній інстанції рішення апеляційного суду буде скасовано та рішення міжнародного арбітражу від 26 листопада 2018 року щодо відшкодування Росією збитків від анексії Криму на користь Ощадбанку залишиться в силі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро