За кордоном

ООН готова поіменно назвати усіх жертв воєнних злочинів в Україні

28 квітня 2022, 11:58Новини116

Этот материал также доступен на русском

На даний момент ООН вже зареєструвала та підтвердила поіменно 5939 жертв серед мирного населення, включаючи 2787 загиблих та 3152 поранених

  • Посилання скопійованоlink copied

Відразу декілька країн та міжнародних організацій, зокрема ООН, пообіцяли зробити все можливе для притягнення до відповідальності всіх винних у скоєнні військових злочинів у ході війни росії проти України.

Як заявила Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет, жертви та їхні родичі мають отримати відшкодування за завдану шкоду та пережиту ними трагедію.

За її словами, на даний момент ООН вже зареєструвала та підтвердила поіменно 5939 жертв серед мирного населення, включаючи 2787 загиблих та 3152 поранених.

“Реальні цифри набагато вищі, і мій офіс працює над тим, щоб встановити їх”, – наголосила Бачелет, додавши, що більшість із цих людей стали жертвами застосування зброї масового ураження в густонаселених районах (йдеться про артобстріли, ракетні чи бомбові удари).

У свою чергу генеральний прокурор України Ірина Венедиктова повідомила, що наразі відкриті понад 8 тис. справ про порушення правил ведення бойових дій.

А прокурор МКС Карім Хан зазначив, що 43 країни – рекордна кількість – подали заяви про порушення законів ведення війни в Україні. “Закон однаковий для всіх”, – наголосив він, пообіцявши провести незалежне розслідування з кожного випадку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”