Один із найбільших світових постачальників відмовився експортувати зерно з Росії

29 березня 2023, 11:25Новини146

Этот материал также доступен на русском

Cargill позбавилася «потенційно токсичного бізнесу», але ще не повністю пішла з російського ринку

  • Посилання скопійованоlink copied

Американська корпорація Cargill – один із найбільших світових виробників та постачальників сільськогосподарських продуктів – припинить експорт зерна з Росії у 2023 році. Про це російська «дочка» корпорації повідомила заступницю голови Мінсільгоспу Оксану Лут, пише РБК з посиланням на лист компанії та двох співрозмовників на зерновому ринку.

У документі йдеться, що ТОВ «Каргілл» з 1 липня 2023 року до 30 червня 2024-го не планує здійснювати експорт зерна з Росії «відповідно до попереднього обговорення питань зернового експорту та рекомендацій Міністерства сільського господарства».

Усі заплановані на поточний сезон 2022/2023 відвантаження будуть виконані «в повному обсязі відповідно до існуючої квоти», пообіцяла компанія. Також «дочка» Cargill повідомила, що збирається переглянути портфель активів, пов’язаних з експортом зерна з Росії, що належить їй. Інших видів діяльності та активів корпорації зміни не торкнуться.

Цього сезону компанія вивезе з Росії близько 2,2 млн т або близько 4% всіх обсягів експорту російського зерна, говорить один із учасників зернового ринку. За обсягами відвантажень Cargill посідає шосте місце серед російських експортерів. При цьому, згідно з даними Союзу експортерів зерна, частка Cargill останні три роки знижувалась — у сезоні 2018/2019 вона становила 5,4%.

Компанія могла ухвалити рішення про припинення експорту з Росії на тлі регулювання, що посилилося, і тиску на цей ринок з боку держави, говорить джерело.

«Зерновий бізнес став надмірно політизованим та ризикованим. Цього сезону ми неодноразово стикалися з ситуаціями дискримінації не лише російських експортерів, а й міжнародних компаній, які торгують російським зерном», — каже голова правління Союзу експортерів зерна Едуард Зернін.

За його словами, Cargill позбавилася «потенційно токсичного бізнесу», але ще не повністю пішла з російського ринку, зберігши кілька переробних виробництв.

Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення