Облгази заборгували понад 10 млрд грн – оператор ГТС

15 квітня 2021, 13:12Новини158

Этот материал также доступен на русском

Борг з’явився внаслідок несанкціоновано відібраного 1,1 млрд куб. м газу

  • Посилання скопійованоlink copied

У I кварталі 2021 року оператори газорозподільних мереж (ГРМ) несанкціоновано відібрали з системи магістральних газогонів майже 1,1 млрд куб. м газу для власних виробничо-технологічних витрат. Це в три рази більше, ніж за весь 2020 рік. Про це повідомляє пресслужба «Оператора газотранспортної системи України» (ОГТСУ).

«Немає жодного логічного пояснення, яке б могло з технічної точки зори пояснити, чому втрати в розподільних мережах облгазів зросли майже у 20 разів за останні місяці опалювального сезону», – йдеться у повідомленні.

У січні облгази відібрали з ГТС 38 млн куб. м газу, у лютому – 380 млн куб. м, у березні – 675 млн куб. м.

Сума нарахувань до сплати та боргів за відібраний газ сягають більше ніж 10 млрд грн. З цих коштів 3,5 млрд грн – це протермінована заборгованість, а 6,5 млрд грн – нарахування до сплати.

«Для порівняння: чистий прибуток «Оператора ГТС України» у 2020 році склав 20,4 млрд грн. Тобто половину прибутку, який отримав ОГТСУ від міжнародних операцій та транзиту, наразі «вимивають» у вигляді несанкціонованих відборів облгази, що негативно позначається на ліквідності компанії», – прокоментував генеральний директор ОГТCУ Сергій Макогон.

Раніше повідомлялося, що у порівнянні з січнем відбір газу в лютому 2021 року зріс у чотири рази, при цьому відбулося критичне зростання боргів облгазів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?