Огляд ЗМІ

НКРЕКП схвалила збільшення тарифів “Укренерго” на передачу е/е і диспетчеризацію

19 жовтня 2022, 10:14Новини428

Этот материал также доступен на русском

У разі остаточного затвердження постанов тариф з 1 грудня 2022 року на передачу складе 397,85 грн/МВт-год (зараз 345,64 грн/МВт-год, тут і далі без ПДВ), тариф на диспетчеризацію 232,03 грн/МВт-год

  • Посилання скопійованоlink copied

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила постанови про збільшення на 15% тарифу “Укренерго” на передачу електроенергії та в 3,7 рази тарифу на диспетчеризацію. Відповідне рішення прийнято на засіданні регулятора 18 жовтня, пише “Енергореформа”.

Таким чином, у разі остаточного затвердження постанов тариф з 1 грудня 2022 року на передачу складе 397,85 грн/МВт-год (зараз 345,64 грн/МВт-год, тут і далі без ПДВ), тариф на диспетчеризацію 232,03 грн/МВт-год (зараз 62,13 грн/МВт-год).

Крім того, вперше комісія затвердила тариф на передачу для підприємств зеленої електрометалургії – з 1 грудня на 2022 рік він становитиме 239,97 грн/МВт-год.
У комісії вказали, що вже отримали від “Укренерго” перші дві довідки, які підтверджують статус підприємства зеленої електрометалургії.

Підставою для зміни тарифу на передачу стало передусім прогнозоване збільшення видатків “Укренерго” на купівлю електроенергії для компенсації технологічних витрат – майже удвічі, з 8,3 млрд грн до 15,7 млрд грн.

У комісії зазначили, що розрахунок цих видатків базується на ймовірному збільшенні середньозваженої ціни електроенергії на ринку двосторонніх договорів і ринку “на добу наперед” до 4423 грн/МВт-год, на балансуючому ринку – до 5528,75 грн/МВт-год (у чинних розрахунках ціна РДД була зазначена на рівні 2381,91 грн/МВт-год, РДН – 2374,13 грн/МВт-год, балансуючого ринку – 3086,37 грн/МВт-год).

Такі прогнози комісія аргументувала запланованим підвищення граничних цін на РДН, ВДР та БР (остаточно планує затвердити їх на засіданні 19 жовтня – ЕР), де зокрема, прайс-кеп на РДН планується збільшити до 2476 грн/МВт-год для годин мінімального навантаження та до 4952 грн/МВт-год для годин максимального навантаження (зараз 2000 грн/МВт-год та 4000 грн/МВт-год відповідно).

Разом з тим, регулятор зазначив, що в умовах воєнного стану спостерігається зниження розрахунків за послуги з передачі електричної енергії, що ставить під загрозу належне виконання зобов’язань НЕК.

Що стосується тарифу на послуги з диспетчерського управління, то його підвищення аргументується також прогнозованим підвищенням ціни електроенергії через ймовірне підняття прайс-кепів та необхідністю збільшення видатків на придбання допоміжних послуг, про що заявила “Укренерго”.

За розрахунками компанії та регулятора, ці видатки необхідно збільшити на 49,5 млрд грн – з 16,7 млрд грн до 66,3 млрд грн, насамперед через проонозоване зростання витрат на придбання допоміжних послуг з резервів заміщення (ДП РЗ), що означає роботу генерації на газу.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?