Колізії та конфлікти

Німецька Uniper виграла арбітраж проти російського Газпрому на понад €13 млрд

12 червня 2024, 14:53Новини47

Этот материал также доступен на русском

Рішення є знаковою перемогою для Uniper, яку німецькому уряду довелося рятувати у 2022 році після того, як “Газпром” спочатку скоротив, а потім призупинив постачання газу

  • Посилання скопійованоlink copied

Німецька енергетична компанія Uniper виграла багатомільярдний арбітраж проти російського Газпрому. Таким чином компанія розриває нечинні контракти на постачання газу

Про це інформує Reuters.

Зазначається, що це рішення є знаковою перемогою для Uniper, яку німецькому уряду довелося рятувати у 2022 році після того, як “Газпром” спочатку скоротив, а потім призупинив постачання газу.

Компанія була змушена купувати замісні обсяги на спотовому ринку за надзвичайно високими цінами.

Пресслужба Uniper заявила, що рішення арбітражного суду в Стокгольмі від 7 червня дозволило їй розірвати чинні контракти на постачання газу, які юридично все ще існують, хоча газ не надходить.

Повідомляється, що розірвання контрактів усуне основний ризик перед запланованим поверненням Uniper на фондову біржу в наступному році. Це рішення суду є частиною процесу, розпочатого компанією наприкінці 2022 року.

Трибунал також присудив фірмі понад 13 млрд євро як компенсацію за обсяги газу, які “Газпром” не постачав із середини 2022 року.

“Це рішення забезпечує юридичну ясність для Uniper. Маючи право на розірвання, яке ми отримали у рішенні арбітражу, ми розриваємо контракти із “Газпром експортом”, – заявив генеральний директор Uniper Майкл Льюїс.

Відшкодування збитків насамперед означає символічну перемогу Німеччини, оскільки отримання великих сум малоймовірне, повідомили Reuters минулого місяця юридичні джерела, що підтвердив генеральний директор Льюїс.

Якщо гроші все ж таки будуть, вони підуть уряду Німеччини, якому належить понад 99% акцій Uniper.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону