За кордоном

Не до жартів: що буде далі з ринком криптовалюти

31 травня 2021, 09:26Новини463

Этот материал также доступен на русском

Крипторинок відносно легко витримав удар Ілона Маска, але не встояв під натиском влади Китаю, що і призвело до масштабного падіння курсу основних криптовалют у другій половині травня

  • Посилання скопійованоlink copied

Криптовалютний ринок 19 травня пережив один з найгірших днів за останні декілька місяців. Ціна біткоїну опускалася нижче $35000, падали в ціні й інші найбільші криптовалюти, а 12 мільярдерів, що сколотили свої статки на крипті, втратили більше $ 15 млрд.

Інвестори після ейфорії квітня (на піку 14 квітня біткоїн коштував більше $63300) чекали продовження зростання ціни. Однак криптовалюта так і не змогла закріпитися вище позначки $ 65 000. Причини для подальшого зростання біткоїну на ринку просто були відсутні, з технічної точки зору криптовалютний флагман зіткнувся з сильним опором в районі $ 62 000-65 000, де сконцентрувалася значна кількість ордерів від учасників ринку на продаж. При цьому трапилося перетікання капіталу в альткоїни, зокрема в Ethereum.

Саме альткоїни більшу частину травня створювали позитивний фон навколо крипторинку – це сталося завдяки реакції на запуск оновлення мережі Ethereum, поліпшення інфраструктури блокчейн-проекту Cardano і зростаючому інтересу до сегменту децентралізованих фінансів.

Однак позитив почав поступатися місцем негативу з того моменту, як криптовалюта Dogecoin почала різко покращувати позиції завдяки Ілону Маску. Мільярдер, з яким прихильники крипти пов’язували надії на вихід на нову еволюційну щабель, став в якомусь сенсі антагоністом. Різке зростання Dogecoin було пов’язане з твітами Маска і очікуванням його появи в вечірньому шоу Saturday Night Live. У підсумку після участі Маска в телепередачі котирування Dogecoin очікувано обвалилось.

Потім пішли повідомлення про те, що Tesla відмовиться від оплати машин біткоїнами, а також, можливо, скоротить або взагалі продасть всі біткоїни на балансі. Такий тиск з боку Маска ринок витримав, котирування хоча і йшли нижче $ 50 000, але згодом досить швидко поверталися до більш високих рівнів. Капіталізація тільки по біткоїну становила понад $ 1 трлн, тому $ 1,5 млрд інвестицій Tesla в біткоїни не сильно впливали на довгострокові настрої інвесторів. Альткоіни також досить мляво реагували на негатив.

Основний удар був нанесений з боку Китаю, де влада заборонила операції з криптовалютою. Незважаючи на те що заборона не поширюється на власників криптовалюти, бізнеси, так чи інакше пов’язані з цифровими активами, опинилися поза правовим полем. При цьому в Китаї сконцентровані значні майнингові потужності: за даними Кембриджського університету, частка КНР в здобутих біткоїнах становить не менше 65%. Більш того, Китай – це величезний ринок електронної комерції, на який орієнтуються криптовалюта, і втрата цього ринку сильно б’є по позиціях цифрових активів. Не треба забувати, що і в США проводяться заходи щодо стримування інвестицій в криптовалюту: позов Комісії з цінних паперів і бірж (SEC) до Ripple, перевірка регулятором однієї з найбільших криптовалютних бірж Binance, критика біткоїнів з боку влади.

У криптоінвесторов виникає питання – що далі?

Масштабний розпродаж коїнов на крипторинку 19 травня – це реакція інвесторів на невизначеність навколо перспектив цифрових активів. Криптовалюти продовжують перебувати в нестійкому положенні в правовому полі більшості країн, що створює ризики для власників. Світ великих фінансів поки залишається закритим, Ілон Маск, швидше за все, розчарував прихильників крипти.

Проте інфраструктура цифрових активів демонструє стійкість. Тому, навіть якщо криптовалюти опиняться під ще більшим тиском з боку держав, вони цілком комфортно будуть знаходитися в тій ніші, яка була зайнята з 2015-2020 років, – ніші альтернативних фінансів без залучення держав і великих транснаціональних корпорацій – IT-компанії, стартапи і просто споживачі фінансових послуг, яких не влаштовують традиційні фінансові інститути. А це означає, що роль короткострокових інвесторів значно знизиться, а сам крипторинок очиститься від сумнівних і жартівливих проектів. Останні півтора року створили хорошу базу для розширення криптовалютного суспільства, тому, швидше за все, після ще однієї можливої ​​хвилі розпродажів ринок стабілізується і протягом довгого часу буде перебувати в рамках вузького діапазону.

Друга хвиля розпродажів на крипторинку може бути пов’язана зі зниженням стимулювання державами національних економік. Але це глобальний фактор, який впливатиме на всі ринки. Після цього прийде період стабілізації – це приблизно те, що сталося з біткоїном після 2017 року. Тоді після досягнення максимумів криптовалюта опинилася під тиском, стабілізувалася на позначці $ 6000, а потім протягом тривалого часу перебувала у відносно вузькому діапазоні. Зараз різниця в тому, що вартість біткоїну буде знаходитися в широкому діапазоні від $ 30 000 до $ 50 000.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму