Проблемні борги

НБУ продовжує стягнення майна за боргом банку «Фінансова ініціатива»

21 вересня 2022, 14:37Новини201

Этот материал также доступен на русском

У семи справах вже прийнято рішення на користь Національного банку

  • Посилання скопійованоlink copied

НБУ повідомив, що триває примусове стягнення майна торгової мережі «Фаворит» – одного з майнових поручителів за зобов’язаннями банку «Фінансова ініціатива» Олега Бахматюка перед Національним банком за кредитом рефінансування.

Так, відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України 12 вересня відкрив виконавче провадження щодо звернення стягнення на передане в іпотеку Національному банку приміщення, що належать мережі. Йдеться про нежитлове приміщення загальною площею 4 610,70 кв. м у місті Полтаві.

Також раніше НБУ направив на примусове виконання до Мін’юсту документ щодо звернення стягнення на передані в іпотеку Національному банку нежитлові приміщення загальною площею 1 563,10 кв. м у місті Кузнецовську Рівненської області, що також належать «Фавориту».

Нагадаємо, що банк «Фінансова ініціатива» не виконував узяті на себе зобов’язання за кредитами рефінансування, залученими у 2009 та 2014 роках. Відповідно Національний банк упродовж 2017-2018 років ініціював вісім судових справ про звернення стягнення на предмети іпотеки для забезпечення виконання кредитних зобов’язань. У семи справах вже прийнято рішення на користь Національного банку, з яких у трьох судових справах виконано рішення шляхом примусової реалізації заставного майна, а чотири виконавчі документи перебувають на примусовому виконанні в органах державної виконавчої служби. Ще одна справа перебуває на розгляді в господарському суді першої інстанції.

«Незважаючи на спроби опонентів порушити справу про банкрутство, затягнути судові процеси та процедури виконання рішень судів, зокрема через оскарження дій державного виконавця з метою зупинення реалізацій заставного майна, ми продовжуємо вживати всіх можливих заходів правового характеру, щоб реалізовувати предмети іпотеки майнового поручителя в межах виконавчих проваджень на виконання судових рішень для погашення заборгованості банку “Фінансова ініціатива” за кредитами рефінансування», – зазначив начальник Управління роботи з проблемними активами Національного банку Олег Далеко.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу