Нацбанк урегулював діяльність Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

24 серпня 2022, 09:38Новини171

Этот материал также доступен на русском

Регулятор надав рекомендації щодо визначення непокритого кредитного ризику для регулювання діяльності Фонду та визначив вимоги до рішення про виплату дивідендів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк на виконання Закону України «Про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві» (далі – Закон) врегулював діяльність Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (далі – Фонд), який є небанківською фінансовою установою.

Нагадаємо, Фонд створено з метою підтримки суб’єктів мікропідприємництва, малого та середнього підприємництва, фізичних осіб-підприємців, що провадять діяльність у галузі сільського господарства, шляхом часткового гарантування виконання зобов’язань таких суб’єктів за кредитними договорами.

Як до небанківської фінансової установи Національний банк установив вимоги до обов’язкових нормативів Фонду, що обмежують ризики його діяльності за операціями з фінансовими активами.

Крім того, регулятор надав рекомендації щодо визначення непокритого кредитного ризику для регулювання діяльності Фонду та визначив вимоги до рішення про виплату дивідендів.

Регулятор унормував порядок визначення нормативів та встановив нормативні значення:

  • обсягу наданих непокритих гарантій (Н1), що не має перевищувати 4 (визначено Законом);
  • максимального ризику на одного принципала чи групу пов’язаних з принципалом контрагентів (Н2), що не має перевищувати 15%;
  • запасу ліквідності (Н3), який має становити не менше 20%.

Ці та інші вимоги містить Положення про регулювання діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, затверджене постановою Правління Національного банку України від 19 серпня 2022 року № 184 “Про затвердження Положення про регулювання діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві”.

 

Постанова набирає чинності 24 серпня 2022 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону