Мобілізація в Україні: на яку службу відправляють обмежено придатних осіб

16 травня 2023, 16:33Новини261

Этот материал также доступен на русском

В особливий період обмежена придатність означає, що людину можуть призвати на службу, але тільки в конкретні місця

  • Посилання скопійованоlink copied

Військово-лікарська комісія на основі результатів обстеження осіб видає висновок щодо придатності до служби. Якщо людину визнали обмежено придатною, їй не дозволяється служити в конкретних військах, зате відкрита дорога у визначені підрозділи.

Про це йдеться у наказі Міністерства оборони №402 від 14.08.2008.

Куди відправляють служити обмежено придатних

ВЛК виносить рішення в індивідуальному порядку та вказує на види робіт, які протипоказані людині, враховуючи її військову спеціальність, вік, займану посаду тощо. Загалом обмежено придатних осіб можуть мобілізувати в особливий період, але несення служби заборонене в:

  • високомобільних десантних військах;
  • плавскладі;
  • морській піхоті;
  • спецспорудах.

Втім існує три види робіт, до яких дозволено залучати при визнанні обмеженої придатності. Йдеться про службу в:

  • частинах (підрозділах) забезпечення;
  • військових комісаріатах;
  • установах, організаціях, навчальних закладах.

Відповідно до пункту Г 20.3 розділу II (Медичний огляд) зазначені особи можуть бути переоглянуті госпітальними (гарнізонними) ВЛК з метою медичної та соціальної реабілітації. Але процедура проводиться не раніше ніж через 3 роки після прийняття постанови про обмежену придатність до військової служби.

Граничний вік служби

Під час війни збільшується максимально можливий вік перебування на службі. Згідно з ЗУ “Про військовий обов’язок та військову службу” українці рядового, сержантського, старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу мають граничний вік 60 років. А для військовослужбовців вищого офіцерського складу встановлено 65 років.

Водночас законодавство може плутати громадян, оскільки визначає максимальний вік лише 45 років. Втім цей показник застосовується лише в мирний час, а в особливий період всі українці підпадають під пункт 7 ч. 1 ст. 22 Закону.

Граничний вік можуть знизити?

В Україні можуть розширити мобілізацію на досить велику групу громадян, а саме на чоловіків від 25 років, а не 27-ми, які не проходили строкову службу. Відповідний законопроєкт уже зареєстрували у Верховній Раді, а його прийняття означає, що призовників стане набагато більше.

За словами адвоката Тараса Никифорчука, зміни означатимуть, що українців готують до більш тривалої війни попри успіхи військових на полі бою та контрнаступ.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного