Медики зможуть придбати житло в лізинг під 5%

17 листопада 2021, 10:13Новини299

Этот материал также доступен на русском

Наприкінці минулого року Мінфін створив ПрАТ «Укрфінжитло», одне із завдань якого – реалізація додаткових іпотечних продуктів для працівників бюджетної сфери на умовах фінансового лізингу під 5%.

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство фінансів повідомляє, що 16 листопада ПрАТ «Укрфінжитло» та Міністерство охорони здоров’я підписали договір, який дозволить працівникам медичної сфери, що отримують заробітну плату з бюджету, придбати житло в лізинг під 5%.

“Це лише перший крок. Мінфін буде ініціювати підписання таких угод з усіма відомствами, щоб всі працівники бюджетної сфери – медики, військові, поліцейські, вчителі, які отримують зарплату нижче ринкової, мали можливість придбати житло на пільгових умовах. У короткостроковому періоді заплановано придбати 12 тис. квартир для подальшої передачі їх у фінансовий лізинг», – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Наприкінці минулого року Мінфін створив ПрАТ «Укрфінжитло», одне із завдань якого – реалізація додаткових іпотечних продуктів для працівників бюджетної сфери на умовах фінансового лізингу під 5%.

«Окрім підвищення рівня заробітної плати, яке відбудеться вже з 1 січня 2022 року, ми також даємо можливість медикам впевнено інвестувати у власне житло. Підписання зазначеного документу – це можливість нашим лікарям та медсестрам впевнено планувати своє майбутнє саме в Україні. Переконаний, що запровадження цієї програми знайде відгук у родинах медичних працівників. Мова про можливість взяти житло в лізинг і, сплачуючи суму звичайної оренди, через певний час отримати право власності на помешкання», – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Умови програми:

  • відсоткова ставка по програмі лізингу – 5% річних;
  • авансовий внесок по лізинговій угоді – 0%;
  • строк угоди – до 20 років.

Як зауважує Мінфін, найважливіша перевага програми – це фіксована ставка на весь період дії договору, яка не залежить від жодних зовнішніх обставин.

Придбати житло у рамках програми можуть громадяни України, які отримують зарплату за рахунок коштів держбюджету або місцевих бюджетів, а також особи, відомості про яких внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Однією з умов є робота на поточному місці не менше 6 місяців.

Додаткові вимоги:

  • обмеження по максимальному середньомісячному доходу сім’ї в залежності від середньомісячної заробітної плати в регіоні;
  • у членів сім’ї заявника немає у власності нерухомості (крім розташованої на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей) або сім’я потребує покращення житлових умов (площа нерухомості у власності менша ніж 20 кв.м на одного члена сім’ї).

Згідно з визначення програми, сім’я – це чоловік, дружина, їх неповнолітні діти.

Вимоги до житла:

  • вік житла до 20 років або його реконструкцію (капітальний ремонт) здійснено не раніше ніж за десять років до укладення договору фінансового лізингу;
  • нормативна площа житла – до 21 кв.м на одного члена сім’ї, для сім’ї з однієї або двох осіб – це 52.5 кв.м;
  • нормативна вартість одного квадратного метру квартири яку можна придбати, залежить від вартості спорудження житла, що визначається Мінрегіоном, помноженої на підвищуючий коефіцієнт в залежності від населеного пункту (до прикладу, сьогодні для Києва та прилеглих населених пунктів (до 30 км від границі міста) вона складає майже 30 тисяч гривень).

Житло можна отримати через орган забезпечення житлом, яким може бути відповідний орган виконавчої влади.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?