Лікарі України та Франції прооперують українських пацієнтів з мінно-вибуховими травмами

28 лютого 2024, 10:12Новини46

Этот материал также доступен на русском

Реалізація проекту дозволить надати допомогу сотням травмованих пацієнтів із застосуванням міжнародних клінічних протоколів і сучасних доказових практик

  • Посилання скопійованоlink copied

Операції будуть проведені в межах міжурядового проекту Міністерства охорони здоров’я України та Франції, який є практичним втіленням підписаного міністрами обох країн у квітні минулого року меморандуму про співпрацю.

Проект розрахований на пʼять років і передбачає створення в Україні експертної школи з технології реконструкції і пластики обличчя у разі травматичних ушкоджень.

Реалізація проекту дозволить надати допомогу сотням травмованих пацієнтів із застосуванням міжнародних клінічних протоколів і сучасних доказових практик, а також узагальнити науковий і практичний досвід лікування та реабілітації пацієнтів з мінно-вибуховими травмами, постраждалих від травм війни в Україні.

«Через війну кількість пацієнтів із мінно-вибуховими пораненнями збільшується. І серед військових, і серед цивільних. Всі вони потребують висококваліфікованої допомоги із залученням мультидисциплінарних груп фахівців найвищого експертного рівня та найсучаснішого обладнання, — розповідає Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко. — В наявних умовах це вимагає інтеграції зусиль держави, міжнародних партнерів, благодійних фондів, приватних інвесторів, об’єднання спеціалізованих лікувальних закладів, кафедр університетів, профільних відділень військових та цивільних лікарень. Вдячний Уряду Франції за експертну допомогу в цьому напрямі та Superhumans Center, на базі якого працює місія. Спільні скоординовані дії допоможуть постраждалим від війни українцям відновитися та повернутися до нормального життя».

Перший етап місії відбувся у липні 2023 року як консультативна місія. Тоді в Superhumans провідні французькі та українські фахівці оглянули 55 пацієнтів з мінно-вибуховими травмами черепно-щелепно-лицевих ділянок та склали плани їхнього лікування.

Станом на сьогодні медичні команди у Львові та Києві уже виконали перші етапи операційних втручань 15 відібраним тоді пацієнтам. Загалом же українські спеціалісти уже провели більше ніж 50 реконструктивних втручань в ділянці голови та шиї пацієнтам із мінно-вибуховими пошкодженнями, які вони отримали внаслідок повномасштабного вторгнення.

Наразі проходить другий етап спільної українсько-французької місії. Відібраним 8 пацієнтам невдовзі зроблять складні реконструктивні втручання: заміщення дефектів твердих та м’яких тканин за допомогою аутотрансплантації, заміщення дефектів твердих тканин за допомогою пацієнт-специфічних-імплантів. Операції відбуватимуться в Superhumans Center за участі спеціалістів з обох країн.

Надзвичайно важливою складовою місії є і навчальна. Дві команди хірургів зі Львова та Києва набиратимуться досвіду від провідних фахівців з України та Франції — країни, реконструктивні хірурги якої вважаються найкращими у світі. Це дозволить масштабувати потрібні навички та допомогти більшій кількості людей у різних куточках України.

За кордоном
Вчора, 17:47 • Новини • За кордоном
Колізії та конфлікти
16 травня 2024, 15:55 • Новини • Колізії та конфлікти

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”