Зверніть увагу

Кредитування скорочується не тому, що банки не мають грошей, а через те, що кредитують вибірково – Андрій Волков

24 листопада 2022, 08:33Новини47

Кредитори побоюються мати справу з неперевіреними позичальниками

  • Посилання скопійованоlink copied

Андрій Волков, засновник та керуючий партнер групи компаній «Інвестохіллс» зазначає, що кредитування в Україні скорочується не тому, що банки не мають грошей, а через те, що банки кредитують вибірково і обережно обирають позичальників. Таку думку він висловив у своїй колонці на Delo.ua.

За його словами, нові кредити одержують переважно діючі клієнти. Кредитори побоюються мати справу з неперевіреними позичальниками, оскільки це надто небезпечно. Опитані НБУ банки повідомили, що кредитний ризик для них протягом трьох кварталів зріс майже на 80%.

“Банк має бути впевненим у тому, що він зможе повернути свої гроші. Для того, щоб кредит зміг отримати клієнт з вулиці, це має бути дуже високоприбутковий бізнес або якийсь перспективний проект, який однозначно «вистрілить». Або ж позичальнику доведеться надати максимально ліквідну заставу”, – зазначає Волков.

Щодо кредитної активності, то, за словами фінансиста, нові позики видають не лише державні, а й приватні банки. При цьому держбанки роблять акцент на кредитуванні держкорпорацій, оскільки вони добре знайомі з особливостями цього класу позичальників – з наявністю у них застав, ліквідного майна, з їхньою кредитною історією тощо. Приватні банки вважають за краще мати справу з рентабельним бізнесом. Тож держпідприємства їх не дуже приваблюють як позичальники. Швидше вони більш цікаві їм як вкладники.

За інформацією Волкова, основу кредитного портфеля банків, що формується за умов «воєнного часу», становлять кредити на поповнення оборотних коштів.

«Це порівняно короткі позики від кількох місяців до року, які оформлюються у вигляді кредитних ліній та передбачають наявність застави», – підкреслює він.

У той же час, фінансист додає, що про капітальне фінансування бізнесу, його основних фондів говорити зовсім не доводиться.

«Це хіба що можуть бути кредити на підвищення енергетичної безпеки (наприклад, на купівлю генераторів), на реконструкцію зруйнованої нерухомості або на ремонт устаткування, від якого залежить нормальний виробничий цикл. На розширення чи запуск нових напрямів бізнесу ніхто позики не дає. Та й попиту на них немає», – констатує Волков.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Пенсіонери мають право на щомісячну доплату до пенсії в розмірі 𝟏𝟑4𝟎𝟎 грн або 201𝟎𝟎 грн

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Метою запровадження такої послуги стало бажання прибрати людський фактор з цієї послуги

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Ринок нерухомості гратиме за новими правилами, прописаними в законі. Чи дозволить це захистити інвесторів і оживити іпотеку?

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Цьогорічна концертна програма, присвячена прусському королю, вразить яскравістю та галантністю стилю тієї епохи