Компенсацію за зруйноване чи пошкоджене житло визначатимуть комісії при органах місцевого самоврядування

13 квітня 2022, 17:25Новини371

Этот материал также доступен на русском

Відомості про обстеження пошкодженого майна та оцінку вартості збитків заявник подає лише за бажанням.

  • Посилання скопійованоlink copied

Компенсацію за зруйноване чи пошкоджене житло визначатимуть комісії при органах місцевого самоврядування.

Про це повідомила лідер партії “Слуга народу”, народний депутат Олена Шуляк у бліцінтерв’ю “Інтерфакс-Україна”, зазначають Investory News.

Як повідомлялося, згідно з ухваленим у першому читанні законопроєктом №7198, люди, житло яких зруйноване і які зафіксували це в “Дії”, матимуть право отримувати компенсацію не грошима, а квадратними метрами.

На першому етапі потрібно подати заяву. До такої заяви додаються документи, що підтверджують право на отримання компенсації (наприклад: документ про право власності на житло (якщо відомості про таке право є у Державному реєстрі речових прав, додавати документ не потрібно, потрібно лише зазначити номер у цьому реєстрі). Але якщо є складнощі з поданням документів (наприклад для вимушених переселенців), достатньо обмежитися заявою, а підтверджувальні документи додати пізніше”, — повідомила Шуляк.

Вона наголосила, що якщо якісь документи втрачені чи знищені, то заявник зможе звернутися до створеної органом місцевого самоврядування комісії для сприяння та допомоги у їх відновленні. Так, відомості про обстеження пошкодженого майна та оцінку вартості збитків заявник подає лише за бажанням. За умовчанням отримання цієї інформації є сферою відповідальності органів, які опікуються питаннями компенсації.

Згідно із законопроєктом №7198, коли йдеться про компенсацію у вигляді нового житла (якщо відповідний будинок повністю зруйнований або пошкодження настільки значні, що він визнаний таким, що не підлягає відновленню), то на рівні Кабінету Міністрів має бути розроблено відповідну методику, за якою розраховуватимуть вартість квадратного метра житла у певній місцевості й, виходячи з площі зруйнованого житла, розраховуватимуть суму компенсації. У такому разі питаннями розрахування суми компенсації займатимуться спеціально утворені комісії органів місцевого самоврядування.

Коли йдеться про об’єкти, які потребують ремонту, оцінку здійснюватимуть суб’єкти оцінювальної діяльності, які складатимуть відповідні звіти щодо оцінки кожного пошкодженого об’єкта.

Блок питань, що стосуються оцінки пошкодженого майна та вартості його відновлення, комплексно доопрацьовується спільно з Фондом державного майна з метою напрацювання оптимального механізму, покликаного, з одного боку, максимально прискорити та спростити процедури, а з іншого — отримати максимально об’єктивну та повну інформацію”, — повідомила Шуляк.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога