Комітет ВР підтримав збільшення суми гарантування до 600 тисяч та приєднання Ощадбанку до ФГВФО

10 червня 2021, 12:00Новини26

Этот материал также доступен на русском

Приєднання Ощадбанку до системи ФГВФО є умовою для залучення коштів міжнародної фінансової організації (ЄБРР) в капітал цього держбанку. Це передбачено, в т. ч. у Меморандумі України та МВФ.

  • Посилання скопійованоlink copied

Податковий комітет Верховної Ради підтримав альтернативний законопроєкт № 5542−1 щодо приєднання державного Ощадбанку до ФГВФО та збільшення гарантованої суми до 600 тисяч гривень з 2023 року. Про це повідомив очільник комітету Данило Гетманцев в телеграм-каналі, – пише Мінфін.

«Рекомендували ухвалити у першому читанні законопроєкт № 5542−1, який передбачає набуття Ощадбанком статусу учасника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також поступове збільшення суми граничного розміру відшкодування за вкладами до 600 тисяч гривень», — написав він.

Передісторія

У Раді зареєстровано два законопроєкти щодо приєднання Ощадбанку до ФГВФО: урядовий № 5542 та поданий Гетманцевим № 5542−1.

Приєднання Ощадбанку до системи ФГВФО є умовою для залучення коштів міжнародної фінансової організації (ЄБРР) в капітал цього держбанку. Це передбачено, в т. ч. у Меморандумі України та МВФ.

Згідно з планами Кабміну, входження ЄБРР в капітал Ощадбанку має призвести «до мажоритарної або повної приватизації банку до кінця 2025 року».

25 травня 2021 року кілька нардепів на чолі з главою фінкомітету Верховної Ради Данилом Гетманцевим зареєстрували законопроєкт № 5542−1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб».

Документ, серед іншого, передбачає збільшення гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами з 200 тис. грн до 400 тис. грн вже з дня набуття чинності законом (у разі його прийняття) та до 31 грудня 2022 року, а з 1 січня 2023 року — збільшення гарантованої суми до 600 тис. грн.

Засловами очільниці Фонду Світлани Рекрут, проєкт закону про забезпечення стабільності гарантій вкладів у банках передбачає 400 тис. грн з дати голосування і 600 тис. грн з початку 2023 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу

Законодавство

Статті • Влада i люди
Минулого тижня відбулося чергове засідання Робочої групи з питань удосконалення законодавства в сфері банкрутства. 

Законодавство

Статті • Влада i люди
Комітет Верховної Ради України з питань правової політики для чогось підтримав мін’юстівський законопроект, норми якого пропонують впровадити аж у 2024 році

Законодавство

Статті • Влада i люди
Технічний законопроект перетворюється на серйозну ревізію положень Кодексу з процедур банкрутства з точки зору їх практичного застосування

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт №4409 хочуть зробити концептуально вивіреним

Фізичні особи

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Загравання із валютними позичальниками зробили застосування процедур неплатоспроможності фізичних осіб вкрай проблемними