Комісія зупинила діяльність приватного виконавця, який стягнув з юрособи 100 тисяч грн

12 березня 2021, 17:43Новини175

Этот материал также доступен на русском

Судом встановлено, що приватний виконавець не мав правових підстав для стягнення з боржника основної винагороди.

  • Посилання скопійованоlink copied

На засіданні Дисциплінарної комісії приватних виконавців, яке відбулось 5 березня, було розглянуто подання про притягнення до дисциплінарної відповідальності приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Телявського А.М. – заступника голови Асоціації приватних виконавців України, повідомляє пресслужба Мін’юсту.

Так, подання внесене за результатами позапланової невиїзної перевірки діяльності приватного виконавця, яка проводилась на підставі звернення ТОВ «ФМ С Є ДЕСНА». Воно обґрунтовано тим, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 31.03.2020 у справі 640/13697/19, яке залишено в силі постановою Верховного Суду від 28.10.2020, дії приватного виконавця щодо перерахування на свій рахунок коштів в сумі 100 971,62 грн. (основна винагорода) та 1298,76 грн. (витрати виконавчого провадження) визнані протиправними.

Судом встановлено, що приватний виконавець не мав правових підстав для стягнення з боржника основної винагороди, оскільки боржником виконавчий документ виконано добровільно, а приватним виконавцем жодні дії спрямовані на його виконання не вчинялись.

Також судом зазначено, що постанова про стягнення витрат виконавчого провадження винесена приватним виконавцем без дотримання вимог законодавства, жодних доказів понесених витрат приватним виконавцем не надано.

Як зазначається, дисциплінарною комісією приватних виконавців прийнято рішення про задоволення подання та застосування до приватного виконавця виконавчого округу м. Києва Телявського А.М. дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення діяльності строком на 1 місяць.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника