Колізії та конфлікти

Керівника адвокатського об’єднання затримано за спробу заволодіння 400 тис. дол. США: подробиці

29 жовтня 2021, 14:36Новини234

Этот материал также доступен на русском

Для передачі коштів адвокат залучив посередника, а також розробив систему паролів та умовних позначень для маскування своїх протиправних дій.

  • Посилання скопійованоlink copied

Прокурори Київської міської прокуратури спільно зі слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, затримали керівника адвокатського об’єднання та його пособника при спробі шахрайським шляхом заволодіти коштами подружжя в особливо великих розмірах під приводом розв’язання питань у Міністерстві юстиції, органах Національної поліції та судах (ч. 4 ст. 190 КК України), зазначає Юрліга.

Так, до органу досудового розслідування звернулися чоловік із дружиною із заявою про спроби невідомих осіб незаконно заволодіти їхнім майном шляхом подання чисельних позовних заяв до судів різних юрисдикцій про стягнення неіснуючих боргів, скасування права власності на належне їм майно, заяв про вчинення кримінальних правопорушень тощо. З жодним із позивачів подружжя не було знайомо та договорів позик з ними не укладало.

Водночас одразу після вчинення таких дій стосовно заявників із ними зв’язався керівник одного з адвокатських об’єднань міста Києва, який представляв інтереси подружжя раніше. Він повідомив про свою обізнаність щодо наявних проблем подружжя та запропонував свої послуги, відрекомендувавши себе як найкращого адвоката у спорах зазначеної категорії.

Під час досудового розслідування правоохоронці задокументували низку зустрічей подружжя з адвокатом, протягом яких останній запевняв їх в рішучому намірі слідчих Національної поліції щодо притягнення їх до кримінальної відповідальності та наявності обґрунтованих ризиків прийняття судами рішень не на їх користь. Також він зазначав, що вирішення судових спорів і закриття кримінальних проваджень у законний спосіб займе понад 3 роки.

Отже, створивши своїми діями та заявами уяву у подружжя про фактичну неможливість вирішення їх проблем у законний спосіб, 31-річний юрист запропонував своїм клієнтам передати йому у власність дві квартири у центрі Києва або надати 400 тисяч доларів США за вирішення їх питань у Міністерстві юстиції, органах Нацполіції та судах.

Водночас для передачі коштів адвокат залучив посередника, а також розробив систему паролів та умовних позначень для маскування своїх протиправних дій.

У четвер, 28.10.2021, під час контролю за вчиненням злочину після отримання 400 тисяч доларів США правоохоронці затримали адвоката та посередника в порядку ст. 208 КПК України. Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та звернення до суду із клопотаннями про обрання запобіжних заходів.

Також сторона обвинувачення перевіряє версію щодо причетності до шахрайської схеми працівників правоохоронних органів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?