Проекти та інновації

Кабмін готує закон про систему мінімальних пенсійних гарантій

27 вересня 2021, 09:04Новини273

Этот материал также доступен на русском

Кабінет міністрів разом із запровадженням обов’язкової накопичувальної пенсії планує на законодавчому рівні визначити систему мінімальних пенсійних гарантій

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінет міністрів разом із запровадженням обов’язкової накопичувальної пенсії планує на законодавчому рівні визначити систему мінімальних пенсійних гарантій.

Про це заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна в ході круглого столу “Пенсійна реформа в Україні: бути чи не бути”, – передає Україна Комунальна.

За її словами, уряд має бачення і дорожню карту побудови пенсійної системи, яка буде враховувати інтереси кожної категорії нинішніх пенсіонерів, які працюють людей, майбутніх поколінь, людей передпенсійного віку, в тому числі тих, які не отримають необхідного стажу.

“Насправді, система підтримки літніх людей, яку ми будуємо, не обмежується трьома рівнями пенсійної системи. Так, ми робимо багато адресних програм для нинішніх пенсіонерів, плануємо їх уніфікувати на законодавчому рівні в універсальну прозору систему мінімальних пенсійних гарантій”, – сказала Лазебна.

За словами міністра, план уряду щодо реформування пенсійної системи передбачає обов’язкове введення накопичувальної пенсії.

“Треба думати про майбутні покоління. Щоб люди хотіли жити і працювати в Україні, вони повинні бачити своє пенсійне майбутнє тут. На сьогодні ми фактично заклали основи 5-рівневої системи соціальної підтримки. Вона дає кожному пенсійну перспективу. І обов’язкові пенсійні накопичення – невід’ємна частина цієї системи”, – підкреслила Лазебна.

Нагадаємо, 29 квітня Верховна Рада повернула на доопрацювання в профільний парламентський комітет проект закону “Про загальнообов’язкове накопичувальному пенсійному забезпеченні”.

Однак прем’єр-міністр Денис Шмигаль сподівається, що Верховна Рада повернеться до розгляду законопроектів про введення накопичувального рівня пенсій найближчим часом.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі