Європарламент підтримав приєднання України до Гаазької судової конвенції

15 червня 2023, 15:36Новини258

Этот материал также доступен на русском

За статутними документами Судової конвенції, будь-яка третя країна може приєднатися до цього документа, за згоди його інших учасників

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейський парламент підтримав приєднання України до так званої Конвенції Гаазької конференції від 2 липня 2019 року щодо визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних та комерційних справах.

Розгляд цього питання та ухвалення відповідної резолюції відбулося 15 червня у Страсбурзі під час пленарного засідання Європейського парламенту. Документ був ухвалений простою більшістю голосів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Європейський парламент… вітає позитивну оцінку Єврокомісії та Ради ЄС з метою встановлення договірних відносин з Україною у рамках Судової конвенції; підтримує входження України до Судової конвенції», – йдеться у документі.

Водночас Європарламент підтвердив «непохитну солідарність» із народом та керівництвом України, підтримку її незалежності, суверенітету та територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Депутати зазначили, що ухвалена резолюція не упереджує процедурні норми, що передбачені у статті 218(6) TFEU Угоди про функціонування Європейського Союзу, за якими має бути сформована позиція ЄС щодо приєднання третьої країни до Конвенції Гаазької конференції.

Якщо країни ЄС приймуть позитивне рішення щодо входження України до Судової конвенції, цей документ буде чинним для обох сторін (для України і для ЄС) з 1 вересня 2023 року.

Текст резолюції нагадує, що статутною метою Гаазької конференції з приватного міжнародного права (Гаазької конференції) є робота із уніфікації регуляторних правил приватного міжнародного законодавства. Європейський Союз став стороною Гаазької конференції з 3 квітня 2007 року.

Згадана Судова конвенція покликана сприяти ефективному міжнародному правосуддю у цивільних комерційних справах, що надаватиме правову впевненість та передбачуваність сторонам, які залучені до транскордонних комерційних операцій, зокрема у тому, чи будуть судові рішення у пов’язаних справах визнаватися у різних юрисдикціях.

За статутними документами Судової конвенції, будь-яка третя країна може приєднатися до цього документа, за згоди його інших учасників.

Як зазначається у резолюції, Україна підписала та ратифікувала Судову конвенцію. Рада ЄС 23 квітня 2023 року досягла політичної згоди щодо встановлення договірних відносин з Україною в рамках цієї Судової конвенції.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного