Зверніть увагу

Якою є відповідальність за невиконання законних вимог держвиконавця?

29 березня 2021, 14:44Новини201

Этот материал также доступен на русском

Відмова від підписання протоколу не є підставою для припинення провадження у справі.

 • Посилання скопійованоlink copied

Невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність згідно з законом. Їх вимоги щодо виконання рішень обов’язкові для всіх органів, установ, організацій, посадових осіб, фізичних і юридичних осіб на території України, зазначає Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ).

Вимога державного виконавця є письмовим документом, який складається у випадках, передбачених Законом, та є обов’язковою для виконання органами, установами, організаціями, посадовими особами і фізичними особами щодо надання державному виконавцю документів або їх копій, необхідних для здійснення його повноважень, вчинення інших дій, необхідних для виконання рішення.

У вимозі зазначаються:

 • найменування органу ДВС;
 • дата відкриття та номер виконавчого провадження;
 • реквізити виконавчого документа, на підставі якого відкрито виконавче провадження (його резолютивна частина у разі потреби);
 • прізвище, ім’я та по батькові державного виконавця;
 • перелік дій, які необхідно вчинити;
 • строк виконання вимоги;
 • наслідки невиконання вимоги.

При цьому вимога підписується державним виконавцем та надсилається поштою чи іншими засобами зв’язку або вручається державним виконавцем особі, яка зобов’язана вчинити дії. У разі наявності в діях боржника ознак адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, чи порушення законних вимог виконавця фізичними, юридичними чи посадовими особами виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення на бланку за встановленою формою.

Усі реквізити протоколу заповнюються виконавцем розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслення або виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, відносно якої він складений.

У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються:

 • дата і місце його складання;
 • посада, прізвище, ім’я, по батькові виконавця, який склав протокол;
 • відомості про особу, яка притягується до адміністративного правопорушення;
 • нормативно-правовий акт, який передбачає відповідальність за це правопорушення;
 • прізвища, адреси свідків, якщо вони є;
 • пояснення особи, яка притягуються до адміністративної відповідальності;
 • інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Один примірник протоколу під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. При цьому відмова від підписання протоколу не є підставою для припинення провадження у справі. Якщо правопорушення заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Як зазначається, невиконання законних вимог державного виконавця тягне за собою відповідальність згідно з законом. Зокрема, згідно з положенями ст.76 Закону «Про виконавче провадження», за невиконання законних вимог виконавця, порушення вимог цього Закону, у тому числі за несвоєчасне подання або неподання звітів про відрахування із заробітної плати та інших доходів боржника, неподання або подання неправдивих відомостей про доходи і майновий стан боржника, ненадання боржником на вимогу виконавця декларації чи зазначення у декларації неправдивих відомостей або неповідомлення про зміну таких відомостей, неповідомлення боржником про зміну місця проживання (перебування) чи місцезнаходження або місця роботи (отримання доходів), а також за неявку без поважних причин за викликом виконавця, винні особи несуть відповідальність відповідно до закону.

У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

За наявності ознак кримінального правопорушення в діях особи, яка умисно перешкоджає виконанню рішення чи в інший спосіб порушує вимоги закону про виконавче провадження, виконавець складає акт про порушення і звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Мінюст

Статті • Влада i люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Мінюст

Статті • Влада i люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статті • Влада i люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статті • Влада i люди
Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

Мінюст

Статті • Влада i люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статті • Влада i люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника