Проблемні борги

Які збитки понесла Україна через вторгнення рф: нові підрахунки KSE

8 серпня 2023, 15:00Новини267

Руйнування, яких зазнала Україна внаслідок російської агресії оцінюється у мільярди доларів

  • Посилання скопійованоlink copied

Київська школа економіки (KSE Institute) оприлюднила нові дані щодо понесених Україною збитків внаслідок російського вторгнення. Так, враховуючи вартість заміщення зруйнованої інфраструктури, загальна сума прямих збитків була оцінена у 150,5 мільярдів доларів. Тож, який сектор постраждав найбільше та скільки коштів потребує Україна для відновлення пошкодженої та повністю знищеної інфраструктури – розповідаємо далі у матеріалі.

Пошкодження житлового фонду України: нові підрахунки

Серед усіх секторів найбільших збитків поніс саме житловий фонд. Так, нанесені пошкодження були оцінені у 55,9 мільярда доларів. Зауважимо, що близько 1 мільярда з визначеної суми – це збитки, які понесли житлові будинки внаслідок підриву Каховської ГЕС, тобто від затоплення та часткової руйнації.

Станом на червень 2023 року, за попередніми підрахунками військових адміністрацій України, загальна кількість зруйнований (або частково пошкоджених) об’єктів житлового фонду сягнула позначки у 167,2 тисячі будівель, з них:

– 147,8 тисячі – це приватні будинки;

– 19,1 тисячі – багатоквартирні;

– 0,35 – гуртожитки.

Найбільші збитки понесли населені пункти, що знаходяться (або знаходились) на лінії фронту, зокрема: Маріуполь, Харків, Чернігів, Сєвєродонецьк, Рубіжне, Бахмут, Мар’їнка, Лисичанськ, Попасна, Ізюм та Волноваха. У частини з цих міст знищено 90% житлового фонду, а деякі з них взагалі не мають вцілілих будівель.

Крім цього, зазначені підрахунки не враховують ще близько 37 тисяч будівель, що опинились у зоні затоплення після російського теракту на Каховській ГЕС.

Яку транспортну інфраструктуру знищила рф?

На другому місці за сумою збитків опинилась транспортна інфраструктура України. Сюди також відносяться дорожнє господарство та залізнична, портова та авіаційна інфраструктура. Так, вартість пошкоджень була оцінена у 36,6 мільярда доларів.

Від початку повномасштабного вторгнення рф було повністю знищено або частково зруйновано:

– 19 аеропортів та цивільних аеродромів;

– близько 126 залізничних вокзалів та станцій.

Крім цього, значної руйнації зазнала портова інфраструктура України (як від ракетних атак, так і від затоплення після підриву дамби Каховського водосховища) та дорожнє покриття (включно з мостами), зокрема у регіонах, де проходять (або проходили) бойові дії.

Яких збитків зазнав бізнес внаслідок вторгнення рф?

Втрати активів бізнесу були оцінені у 11,4 мільярда доларів. Так, не враховуючи об’єкти, що наразі знаходяться на тимчасово окупованих територіях, було пошкоджено, або повністю зруйновано щонайменше 426 великих та середніх приватних підприємств та держкомпаній. Варто враховувати й те, що значна частина бізнесів була змушено релокуватись у більш безпечні регіони України. І вплив на це мали, як безпосередні бойові дії, так і затоплення територій.

Як постраждала сфера освіти через збройну агресію рф?

Загальна кількість закладів освіти, які зазнали руйнувань внаслідок російського вторгнення, майже сягнула позначки у 3,4 тисячі. Так, за попередніми підрахунками, завдані збитки були оцінені у 9,7 мільярда доларів. Найбільше постраждали заклади у Харківській, Донецькій, Чернігівській, Запорізькій та Київській областях.

Як російське вторгнення вплинуло на енергетичний, аграрний та соціальний сектори?

За попередніми оцінками, прямі збитки для інфраструктури енергетичного сектору складають 8,8 мільярда доларів, з яких 683 мільйони – це прямий збиток від затоплення півдня України. Ще у 8,7 мільярда доларів оцінюються втрати аграрного сектору України. Загальна сума збитків для соціальної сфери, включно з об’єктами науки та охорони здоров’я, культурними спорудами, спортивними об’єктами та адміністративними будівлями, оцінюються у 5,9 мільярда доларів.

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога