Огляд ЗМІ

Група Єрмака-Макфола презентувала новий План посилення санкцій проти росії

17 травня 2024, 16:31Новини158

Этот материал также доступен на русском

Документ налічує 50 сторінок та містить конкретні кроки, які можуть суттєво підірвати економічний та військовий потенціал рф

 • Посилання скопійованоlink copied

Міжнародна робоча група щодо санкцій проти росії, яку очолюють керівник Офісу Президента Андрій Єрмак та директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), Посол Майкл Макфол, презентувала новий План дій для подальшого посилення санкційного тиску на росію – Action Plan 3.0.

Документ налічує 50 сторінок та містить конкретні кроки, які можуть суттєво підірвати економічний та військовий потенціал рф.

Експерти очікують, що пакет обмежень знизить експортні доходи країни-агресорки на 70-80 млрд дол. щорічно, забезпечить значний дефіцит зовнішньої торгівлі та бюджету росії, послабить її валюту та загальну економічну стабільність.

Серед запропонованих заходів:

 • Конфіскація заморожених російських активів за кордоном
 • Введення нових санкцій проти російського експорту товарів. Зокрема: включити до санкційного переліку трубопровідний газ, ЗПГ, азотні добрива та такі метали, як нікель; посилити санкції, зокрема, ввести повне ембарго на імпорт урану, алюмінію та сталі; запровадити єдиний митний тариф на решту товарів, що імпортуються з росії; та посилити контроль за дотриманням граничних цін на нафту, в тому числі шляхом запровадження санкцій за користування послугами західних операторів морських перевезень і транспортування російської нафти для реалізації за ціною, що перевищує встановлену «стелю».

Після того, як буде забезпечено дієве дотримання граничної ціни, її необхідно знизити на $10, тобто до $50 за барель. Що стосується критично важливого нафтогазового сектору, ми пропонуємо обмежити доступ росії до західного програмного забезпечення, яке 7 використовується підприємствами нафтогазової промисловості за межами росії, а також ввести повну заборону на експорт нафтогазових технологій і послуг до росії.

 • Посилення обмежень на доступ до технологій, зокрема до мікроелектроніки, верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК), програмного забезпечення та компонентів, що використовуються в оборонній промисловості. Ми пропонуємо відновити роботу Координаційного комітету з багатостороннього експортного контролю (КоКом), створеного державами Західного блоку у перші п’ять років після закінчення Другої світової війни, під час Холодної війни, з метою накладення технологічного ембарго на країни РЕВ.
 • Посилення фінансових санкцій, шляхом подальшого обмеження здійснення міжнародних фінансових операцій, зниження рівня ліквідності та доступності кредитного фінансування, а також систематичного застосування повних блокуючих санкцій проти всіх російських банків та ключових фінансових установ. Західним банкам, які працюють у росії, більше не можна дозволяти спекулювати на війні, створюючи для росії великі можливості для обходу фінансових санкцій.
 • Запровадження додаткових санкцій проти російських компаній, щоб зменшити їхню здатність фінансувати військові операції. Це, в першу чергу, стосується ключових російських компаній в енергетичному та металургійному секторах. Зокрема, сюди належать компанії, які посідають домінуюче становище в росії, такі як «Газпром» і «Роснефть», вони є стратегічно важливими для забезпечення доходів російського уряду та фінансування військових операцій. На «Росатом» також мають бути накладені санкції.
 • Запровадження додаткових персональних санкцій
 • Недопущення участі юристів США в обході санкцій
 • Визнання росії спонсором тероризму
 • Припинення ведення західними компаніями бізнесу з росією
 • Посилення контролю за дотриманням існуючих санкцій
 • Розширення вторинних санкцій. Особи та компанії в інших країнах – таких як ОАЕ, Туреччина, Китай, країни Центральної Азії та Кавказу – які надають допомогу росії в ухиленні від санкцій, мають бути притягнуті до відповідальності, необхідно утримувати їх від продовження постачання та підтримки війни росії.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону