Зверніть увагу

Голова ДПС пригрозив відповідальністю українцям, які не можуть пояснити походження статків

19 жовтня 2021, 12:48Новини1153

Этот материал также доступен на русском

В Україні 27 мільйонів громадян працездатного віку. З них приблизно 11 млн за останні 10 років не отримували офіційних доходів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Українцям, які не візьмуть участь у одноразовому декларуванні, хоча мають статки, походження яких не можуть пояснити, загрожують проблеми з податковою.

Про це в.о. голови відомства Євген Олейніков сказав в інтерв’ю LB.ua, – пише Finance.ua.

«Що буде, якщо не задекларувати статки? Тоді рано чи пізно ми зустрінемось і попросимо дати відповідь на питання: „Як ви при такому розмірі доходу маєте отакі витрати?“ І вже зараз періодично ми навіть інформуємо про такі кейси», — відзначив він.

Олейніков додав, що в Україні 27 мільйонів громадян працездатного віку. З них приблизно 11 млн за останні 10 років не отримували офіційних доходів.

«Але тут треба розуміти одну просту річ. Насправді з цих 10 млн непрямими методами ми зачепимо, ну, може, там 500 тис. максимум. Поясню — чому. Непрямі методи точно не розглядаються як метод загального контролю, який, умовно кажучи, буде застосовуватися до пересічного громадянина. Тобто ідея: давайте порахуємо скільки хліба він купив і з’їв, — ну, це точно не про це», — сказав голова Податкової.

За його словами, ідея полягає в тому, що контролювати треба тільки дійсно реально великі витрати, які не мають відповідного джерела доходу.

«Тобто там, де розрив буде складати сотні тисяч гривень. А можливо, і мільйони гривень. Ніяк не менше. Тільки в цьому випадку доцільно застосовувати непрямі методи. Все решта — це буде витрачання купи ресурсів при дуже низькій ефективності», — пояснив Олейніков.

Нагадаємо, 1 вересня в Україні почалася податкова амністія (одноразове добровільне декларування фізичними особами належних їм активів з подальшою сплатою одноразового збору до державного бюджету). Спецдекларування триватиме один рік — з 1 вересня цього року до 1 вересня 2022-го.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НААКУ

Статті • Влада i люди
У 2023 році рішення Комісії взагалі не оскаржувались у судовому порядку, а у 2022 році було подано 1 позов

НААКУ

Статті • Влада i люди
Робота арбітражного керуючого необхідна та складна з кількох причин

Верховна Рада

Статті • Влада i люди
Законопроект №10044 передбачає розширення повноважень Рахункової палат на всі публічні кошти

ДПС

Статті • Влада i люди
Слід зразу наголосити, що ніяких кардинальних змін у принципах оподаткування доходів фізичних осіб не відбулось

НААКУ

Статті • Влада i люди
Окремо на заході було проведено лотерею та благодійний збір на допомогу одному з українських військових підрозділів

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом