Фізособам буде складно купити землю в кредит – банкіри

2 серпня 2021, 16:56Новини228

Этот материал также доступен на русском

Банки не готові запускати масове кредитування купівлі аграрної землі.

  • Посилання скопійованоlink copied

Банки не готові запускати масове кредитування купівлі аграрної землі.

Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Відкриття ринку землі – нові можливості для банків», зазначає FinClub.

Так, кожен охочий отримати кредит на купівлю землі сільськогосподарського призначення навряд чи його отримає. «Ми плануємо фінансувати тих, хто планує працювати на землі. Ми не будемо кредитувати спекулятивні угоди, коли інвестор виходить на ринок з метою заробити на купівлі-продажу. Наша мета – це підтримати тих клієнтів, які працюють на цій землі», – заявив член правління Агропросперіс Банку Сергій Козлов.

Як зазначається, банкіри хочуть розуміти, з яких коштів позичальник сплатить взятий під заставу землі кредит. «Ми не плануємо давати ломбардні кредити для придбання землі. Обов’язкова умова – це укладення договору оренди з агровиробником, щоб ми розуміли грошовий потік, який буде отриманий інвестором. І розраховуємо погашення кредиту як раз від цього грошового потоку. Тому наразі не фінансуємо «я просто хочу купити землю», – каже заступниця голови правління з корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Тетяна Поплавська.

«Для більшості банків базовим сценарієм є надання кредиту фізособі, яка купує земельну ділянку із прийняттям цієї землі у заставу. В цьому підході є недолік, тому що цей кредит фактично пов’язаний із бізнес-цілями. Проте кредитоспроможність позичальника банк буде оцінювати на основі його особистих доходів, а не доходів від бізнесу, який він планує здійснювати на цій ділянці. Це може істотно обмежувати покриття кредитом вартості землі, що купується. Банк видаватиме кредит на ту суму, яку позичальник-фізособа може повернути із процентами. І це може бути набагато менше, ніж коштує земельна ділянка», – розповіла виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі