Фінтехи отримають переваги від нових платіжних правил – експерти

5 серпня 2021, 17:07Новини317

Этот материал также доступен на русском

Як очікують самі банкіри, фінтехи неодмінно запропонують банківським клієнтам нові послуги.

  • Посилання скопійованоlink copied

Небанки та необанки можуть стати головними вигодонабувачами від реформи платіжного ринку.

Про це розповіли учасники круглого столу «Які перспективи відкриває для банків і фінкомпаній закон про платіжні послуги», зазначає FinClub.

«Фінтехи зможуть замкнути на собі весь процес надання послуги. Якщо зараз вони мають бути чи учасниками платіжної системи, чи брати сервіси у банків, то зможуть весь процес надання послуги здійснювати самостійно. За рахунок цього вони стануть більш технологічними, знизять собівартість послуги й отримають можливість дешевше надавати послуги. За рахунок цих змін екосистема зросте і проникнення фінансових, платіжних сервісів значно пошириться», – впевнена заступниця голови правління банку «Глобус» Ганна Довгальська.

Як очікують самі банкіри, фінтехи неодмінно запропонують банківським клієнтам нові послуги. «І з’явиться фінтех, який буде пропонувати порівняння умов за кредитами за різними банками, і буде пропонувати найкращі умови. І буде можливість запропонувати збереження коштів на рахунках різних банків. Кінцевий споживач від відкритого банкінгу буде в цілому вигравати», – каже заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов.

Водночас кількість гравців ринку може подвоїтися. «Кількість небанків, яка зайде на ринок, буде не менше, ніж банків. Тобто ринок подвоїться. І на першому етапі це буде прискорення конкуренції, а на другому і третьому етапах, особливо у 2025 році, всі банки та небанки, і всі фінустанови повинні будуть через встановлені НБУ стандарти відкритих API один одному надавати інформацію», – говорить директор Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЄМА Олександр Карпов.

З нових гравців, на думку пана Карпова, 20% будуть надавати платіжні послуги, а решта – допоміжні та нефінансові послуги.

«З’явиться нова конкуренція на рівні інтерфейсів, без прив’язки до рахунків чи послуг конкретного банку. Буде новий поштовх в розвитку зокрема і фінтех-компаній, які не перевантажені жорстким масивним банківським регулюванням», – очікує виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?