Проекти та інновації

Фінанси, кредити і земля: у відкритий доступ викладуть тисячі нових даних українського бізнесу

29 квітня 2021, 10:53Новини266

У міністерстві цифрової трансформації заявили, що тепер кожен громадянин зможе ознайомитися з реальним фінансовим станом усіх компаній і розмірами виплат податків до бюджету України.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Україні понад тисячу наборів даних стануть загальнодоступними для всіх громадян. Йдеться про фінансову звітність компаній, відомості земельного кадастру, бази даних зі страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів та VIN-номера автомобілів, – повідомляє thepage.ua.

Кабінет міністрів вже опублікував відповідні зміни до постанови № 835. У міністерстві цифрової трансформації заявили, що тепер кожен громадянин зможе ознайомитися з реальним фінансовим станом усіх компаній і розмірами виплат податків до бюджету України.

Крім цього, Державна служба статистики публікуватиме фінансову звітність компаній, Державна податкова служба — річну фінансову звітність про прибутки та збитки і інший сукупний дохід державного та комунального секторах економіки. Також, згідно з постановою, відкритою стане інформація з Єдиного реєстру бюро кредитних історій і державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств.

У Мінціфри додали, що дана постанова також передбачає створення центру компетенцій в сфері відкритих даних — порталу «Дія. Відкриті дані», який представлять навесні 2021 року.

«Постанова закріплює принципи Міжнародної хартії відкритих даних, зокрема принцип «відкритості за замовчуванням. Це перший крок до побудови якісної системи управління даними в Україні. Загалом, мета Мінціфри — щоб за три роки Україна увійшла в топ-3 країн, які є лідерами в сфері відкритих даних», — додали у відомстві.

Завдяки постанові дана інформація стане доступна в будь-яких сервісах, які працюють з відкритими даними — Opendatabot, Vkursi, YouControl та інші.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Прийняті норми законів в цілому направлені на протидію та запобіганню дискримінації прав людини, пов’язаних саме з трудовими відносинами

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Забудовники перекладатимуть усі додаткові витрати на покупців та інвесторів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Як заробляють, на що витрачають, на чому економлять і як кредитуються українці під час війни?