ФДМУ надав роз’яснення щодо посвідчення правочинів із продажу об’єктів нерухомості

13 липня 2021, 15:55Новини278

Этот материал также доступен на русском

За паролем пошуку нотаріус вивантажує з Єдиної бази інформацію, яка зазначена в електронній довідці про оціночну вартість об’єкта нерухомості.

  • Посилання скопійованоlink copied

Фонд державного майна України, як зазначає Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Київ), надав роз’яснення щодо:

1. Обов’язкового дотримання нотаріусами вимог Порядку ведення єдиної бази звітів про оцінку в Єдиній базі звітів про оцінку та перевірки ідентифікуючих ознак майна.

Під час посвідчення правочинів з продажу (обміну) об’єктів нерухомості нотаріус має перевірити:

  • реєстрацію Звіту про оцінку в Єдиній базі та наявність присвоєного йому унікального реєстраційного номера;
  • звірити ідентифікуючі ознаки майна, у тому числі ринкову вартість нерухомості, що міститься у Звіті про оцінку, з даними Єдиної бази.

Для об’єктів житлової нерухомості (квартира в багатоповерховій або малоповерховій житловій будівлі) ідентифікуючими ознаками є:

  • поштова адреса об’єкта оцінки, тип об’єкта нерухомого майна (квартира, гуртожиток, комунальна квартира, апартаменти), рік забудови, загальна площа, площа житлових приміщень – дані наявні в офіційних документах на об’єкт нерухомості;
  • оціночна вартість об’єкта оцінки, розмір частки, що оцінюється, вартість частки, дата частки, найменування об’єкта оціночної діяльності, код згідно ЄДРПОУ, сертифікат (номер, дата видачі), прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності) оцінювача – дані обов’язкові для перевірки відповідно до п. 172.3 та 172 Податкового кодексу України.

2. Внесення до Єдиної бази інформації про ціну договору купівлі-продажу.

Статтею 5 Податкового кодексу України визначено, що у разі, якщо поняття, терміни, правила та положення інших актів законодавства суперечать поняттям, термінам, правилам та положенням Податкового кодексу України, для регулювання відносин оподаткування застосовуються поняття, терміни, правила та положення Податкового кодексу України.

3. Послідовності дій нотаріуса під час перевірки електронної довідки про оціночну вартість об’єкта нерухомості та реєстрації Звіту про оцінку в Єдиній базі.

За паролем пошуку нотаріус вивантажує з Єдиної бази інформацію, яка зазначена в електронній довідці про оціночну вартість об’єкта нерухомості, згідно з додатком 2 Порядку або інформацію зі звіту про оцінку об’єкта нерухомості, згідно з додатками 4-11 Порядку, здійснює перевірку електронної довідки про оціночну вартість об’єкта нерухомості або реєстрації Звіту про оцінку в Єдиній базі. Також після посвідчення правочину з продажу об’єкта нерухомості вносить до Єдиної бази інформацію про ціну об’єкта нерухомості, зазначену в договорі купівлі-продажу (обміну), та дату такого правочину, роздруковує витяг із Єдиної бази про реєстрацію електронної довідки про оціночну вартість об’єкта нерухомості, згідно з додатком 15 Порядку, який долучається до нотаріальної справи.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чимало з державних підприємств залишилися виключно на папері, не працюючи десятиліттями і накопичуючи борги

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чи реально отримати 8 мільярдів від приватизації у 2022 році?

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як буде працювати новий сервіс автоматичної оцінки та як безкоштовно дізнатися оціночну вартість квартири, будинку, земельної ділянки чи будь-якої іншої нерухомості.

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як гарантовано виграти приватизаційний аукціон та чому неможливо купити перемогу за хабар

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чим малі порти України можуть бути цікавими для інвесторів та чому приватизація цих об’єктів дозволить залучити інвестиції у їхній розвиток

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Влада i люди
Нового керівника ЧМП міністр інфраструктури Владислав Криклій призначив 30 квітня 2021 року