Депутати дозволили вагітним українкам працювати аж до пологів

14 липня 2023, 11:14Новини597

Этот материал также доступен на русском

За бажанням жінки та у разі відсутності медичних протипоказань, частина відпустки тривалістю 70 календарних днів, передбачена до пологів, може бути перенесена та використана жінкою пізніше

  • Посилання скопійованоlink copied

Український парламент дозволив жінкам йти у відпустку у зв’язку з вагітністю пізніше, ніж за 70 днів до прогнозованої дати пологів.

Це передбачає ухвалений законопроєкт №9271, повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

Закон визначає право жінок, які працюють, у разі відсутності медичних протипоказань за власним бажанням розпочинати відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами пізніше, ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів. А фактично – працювати до самих пологів.

“За бажанням жінки та у разі відсутності медичних протипоказань, частина відпустки тривалістю 70 календарних днів, передбачена до пологів, може бути перенесена та використана жінкою частково або повністю після пологів”, – зазначається в законі.

При цьому загальна тривалість відпустки не зміниться.

Наприклад, жінка зможе використати 20 днів відпустки до очікуваної дати пологів і 106 днів – після, а загальна тривалість відпустки залишиться незмінною – 126 днів.

У разі якщо жінка не хоче розпочинати цю відпустку пізніше або ж є медичні протипоказання, законопроєкт передбачає можливість залишити чинним нинішній “стандартний” розподіл днів відпустки до та після пологів.

У пояснювальній записці до проєкту зазначається, що такий підхід сприятиме врахуванню позиції та інтересів жінок, вагітність яких протікає без ускладнень і які хочуть продовжувати реалізовувати своє право на працю та присвячувати свій час професійному розвитку до пологів, а після народження дитини мати більше часу для її відновлення.

Нагадуємо:

На сьогодні в Україні жінки не мають можливості змінити дату так званої “декретної відпустки”. Крім того, якщо жінка не використала частину зазначеної відпустки до пологів, невикористані дні не можуть бути перенесені та використані нею після.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини