Проекти та інновації

CRM-система проти боржників: перші 5 тисяч позовів уже на серверах

19 травня 2025, 12:12Новини71

Этот материал также доступен на русском

Цифровізація судового документообігу дозволить зменшити навантаження на суди, оскільки зникне потреба у скануванні чи фізичному сортуванні документів

  • Посилання скопійованоlink copied

Фінансові компанії небанківської групи «VSK», спільно з держпідприємством «Інформаційні судові системи», вперше в Україні реалізували legaltech-рішення для автоматизованого подавання електронних позовів до позичальників, зокрема в секторі мікрокредитування. На сьогодні подано понад 5 тисяч позовних заяв до судів у результаті інтеграції корпоративної CRM-системи з API Електронного суду Державної судової адміністрації (ДСА).

«Система істотно пришвидшила процеси формування та подання позовів. Завдяки підключенню до державної бази, у CRM-систему автоматично підтягуються судові ухвали, постанови, рішення, що дозволяє відстежувати хід кожної зі справ у реальному часі. Інтеграція здійснюється через спеціальний модуль API Електронного суду, розроблений для юридичних осіб із масовим судовим навантаженням. Такий підхід дозволяє повністю оцифрувати весь ланцюжок подання й супроводу позову та оперативно реагувати на судові події», — повідомляє Сергій Велікданов, засновник фінансової групи «VSK».

Своєю чергою, інструмент дає змогу позичальникам у режимі реального часу відстежувати статус своєї справи — всі документи синхронізуються з системою «Електронний суд».

За словами Сергія Велікданова, таке партнерство стало прикладом ефективної взаємодії державного сектору й бізнесу у сфері legaltech та цифрової трансформації. «Ми високо цінуємо професійну та технологічну підтримку з боку ДСА та ДП «Інформаційні судові системи», завдяки яким реалізовано інтеграцію з інфраструктурою “Електронного суду”».

Цифровізація судового документообігу дозволить зменшити навантаження на суди, оскільки зникне потреба у скануванні чи фізичному сортуванні документів. Передбачається оптимізація витрат на поштову кореспонденцію завдяки переходу всіх процесуальних дій в онлайн. Також знижується фінансове навантаження на позичальників. Вартість судового збору при електронному поданні позовної заяви скорочується на 20%.

Цифрове подання позовів матиме вплив на діяльність факторингових агентств, а також банківського сектору, операторів ЖКГ та інших компаній, які ведуть діяльність із великими масивами позовів.

Як зазначає Сергій Велікданов, компанія готова ділитися досвідом інтеграції з іншими гравцями ринку, а також бачить потенціал використання цієї інфраструктури для створення єдиної платформи цифрового судочинства в секторі масових стягнень.

Нагадаємо, запуск у 2021 році вебінтерфейсу «Електронного суду» на практиці виявився неефективним для компаній, що працюють із великою кількістю позовів. Наприклад, подання тисячі позовних заяв через вебінтерфейс могло займати до одного місяця і потребувати роботи 15 спеціалістів — навіть за сприятливих умов роботи програми.

Проблемні борги
19 червня 2025, 15:35 • Новини • Проблемні борги
Проблемні боргиЗа кордоном
18 червня 2025, 14:55 • Новини • Проблемні борги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У випадках, коли підприємство не має активів для покриття витрат, діє державний компенсаційний фонд («Справи без активів»), який забезпечує мінімальну оплату послуг ліквідатора (1 500 євро)

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Контролюючий орган інформує нового власника про податкові зобов'язання після отримання даних про зміну власності

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Державна політика має бути спрямована на перенаправлення грошових потоків в бюджет у цивілізований спосіб

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Спільнота творців не має наміру сидіти склавши руки, спостерігаючи, як Копіпастор краде та заробляє на чужих авторських правах

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"