Чи має фізособа подати декларацію про майновий стан при отриманні благодійної допомоги?

11 травня 2022, 18:34Новини51

Этот материал также доступен на русском

Благодійник – юридична особа зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги в податковій звітності.

  • Посилання скопійованоlink copied

Порядок подання фізичними особами – платниками податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) встановлений ст. 179 ПКУ, згідно з п. 179.1 якої платник податку зобов’язаний подавати Декларацію відповідно до ПКУ.

Про це повідомляє ДПС в Одеській області, зазначає Дебет-Кредит.

Водночас п. 179.2 ПКУ визначені випадки, в яких обов’язок платника податку щодо подання Декларації вважається виконаним і Декларація не подається, якщо, зокрема, такий платник податку отримував доходи: від податкових агентів, які згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених розд. IV ПКУ.

Згідно з пп. 170.7.3 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (сума, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, чинного для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень).

Положення пп. 170.7.3 ПКУ не поширюються на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачені пп. 165.1.47 ПКУ.

Як зазначається, благодійник – юридична особа зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги в податковій звітності. У разі отримання нецільової благодійної допомоги від благодійника – фізичної чи юридичної особи платник податку зобов’язаний подати річну Декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абзацом першим пп. 169.4.1 ПКУ.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Під час воєнного стану забороняється безоплатна передача земель державної та комунальної власності у приватну власність

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
На час воєнного стану плюс 30 днів забороняється стягнення майна з іпотеки та виселення мешканців

Законодавство

Статті • Влада i люди
Верховна Рада оновила трудове законодавство на час воєнного стану. У чому суть змін?

Законодавство

Статті • Влада i люди
Основні проблемні питання сфери неплатоспроможності проговорили на засіданнях Робочої групи з питань банкрутства

Законодавство

Статті • Влада i люди
Необхідний документ, який зібрав би усі ключові питання та проблеми у сфері банкрутства із можливими варіантами вирішення

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Доцільно уніфікувати взаємоузгоджені норми законодавства, які встановлюють, що виконавчі провадження підлягають закінченню у разі визнання боржника банкрутом