Бізнес розкритикував новий законопроєкт про мобілізацію

5 лютого 2024, 16:57Новини105

Этот материал также доступен на русском

Зокрема, пересторогою для ЕВА є вручення повісток дистанційно та накладення обмежень у судовому порядку

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейська Бізнес Асоціація (EBA) просить Раду не приймати урядовий законопроєкт №10449 щодо правил мобілізації без доопрацювань через низку суперечливих норм, йдеться у заяві обʼєднання.

Також бізнес-спільнота закликала продумати можливість додаткового інструменту бронювання працівників.

Ключові факти

  • ЕВА після аналізу проєкту закону №10449 повідомила, що чимало його позицій «викликають питання». Зазначається, що документ, фактично, є копією законопроєкту №10378 щодо якого бізнес уже висловлював своє занепокоєння, бо він містив ознаки порушення Конституції та міг мати негативні наслідки для економіки.
  • Зокрема, великим питанням та пересторогою для ЕВА є опція вручення повісток дистанційно та накладення обмежень у судовому порядку.
  • Також у ЕВА викликає занепокоєння ситуація біля кордонів. Зокрема, розгортання правоохоронними органами та територіальними центрами комплектування й соціальної підтримки мобільних постів перед пунктами пропуску через кордон. Зазначається, що співробітники здійснюють перевірки документів у водіїв вантажівок, а також видачу повісток з наказом з’явитися до ТЦК та СП для уточнення облікових даних.

«Це призводить до утворення додаткових черг на державному кордоні, паніки серед працівників компанії, які уповноважені на здійснення відповідних перевезень», – сказано у заяві.

  • Згідно з повідомленням асоціації, така ситуація може призвести до втрати довіри від міжнародних замовників, розірвання контрактів, втрати замовлень, звільнення працівників, зупинки виробничої діяльності компаній в цілому, а також зменшення надходжень до бюджету в частині сплати податків та митних платежів.
  • ЕВА закликає додатково передбачити бронювання працівників, які не належать до критично важливих підприємств. Як приклад у асоціації наводять ідею урядовців про автоматичне бронювання працівників на місяць (з щомісячним продовженням), враховуючи певні критерії: або певний мінімальний обсяг заробітної плати, яку повинна отримувати особа; або сплату певної суми податку на доходи фізичних осіб щомісячно; або інші критерії.
  • Асоціація вважає, що така додаткова опція дозволить розширити категорію заброньованого працездатного населення, що «матиме позитивний економічний ефект», зокрема збалансує економічну ситуацію і створить додаткові надходження до бюджету.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму