Банки зобов’язані надати Національному банку інформацію про структурні підрозділи головного офісу, відкриті для торгівлі валютними цінностями в готівковій формі

26 липня 2023, 12:12Новини212

Этот материал также доступен на русском

Банкам необхідно надати інформацію про свої структурні підрозділи головного офісу, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, до 08 серпня 2023 року включно.  

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк України нагадує банкам про необхідність надання інформації про їхні структурні підрозділи головного офісу, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.

Національний банк, продовжуючи врегульовувати практичні питання формування та ведення Реєстру пунктів обміну іноземної валюти (далі – Реєстр), оновив автоматизовану інформаційну систему ведення Державного реєстру банків.

Відтепер ця система дає змогу банкам надавати інформацію про свої структурні підрозділи головного офісу, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, які підлягають включенню до Реєстру.

Банки зобов’язані забезпечити надання регулятору через автоматизовану інформаційну систему ведення Державного реєстру банків такої інформації протягом 10 робочих днів після отримання повідомлення засобами електронної пошти Національного банку про оновлення автоматизованої інформаційної системи ведення Державного реєстру банків. Таке повідомлення Національний банк направив банкам 25 липня 2023 року.

Отже, банкам необхідно надати інформацію про свої структурні підрозділи головного офісу, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, до 08 серпня 2023 року включно.

Такий термін передбачений у пункті 5 постанови Правління Національного банку від 30 грудня 2022 року № 254 “Про затвердження Положення про Реєстр пунктів обміну іноземної валюти та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”.

Нагадаємо, що в січні 2023 року Національний банк оновив автоматизовану інформаційну систему ведення Державного реєстру банків. З цього часу інформація про відокремлені підрозділи, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, які підлягають включенню до Реєстру, надається банками до Національного банку виключно через цю систему.

Необхідність запровадження Реєстру зумовлена введенням в дію з 1 січня 2023 року Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу