Банки переманюють аграріїв дешевим рефінансуванням

22 березня 2021, 09:59Новини223

Этот материал также доступен на русском

Банки намагаються залучити нових клієнтів шляхом рефінансування їхніх кредитів на кращих умовах.

  • Посилання скопійованоlink copied

Про це повідомили банкіри під час круглого столу «Кредитування агросектору: які продукти фінансування бізнесу банки пропонують клієнтам», – повідомляє «Фінансовий клуб».

Заступниця голови правління з корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Тетяна Поплавська розповіла, що якісний портфель агрокредитування є стабільним вже п’ять років.

«Загальний якісний портфель банків – позичальники 1-5 класів за класифікацією НБУ – становив на початок року 350-360 млрд грн, з них агросектор – близько 100 млрд грн. Тобто майже третина всіх виданих якісних кредитів припадає на агросектор, – зазначила вона. – Агросектор, враховуючи частку в ВВП у 17-18%, не може займати більше 30% у кредитуванні, які є на поточний момент».

Через це банки збільшують власні портфелі за рахунок переманювання клієнтів у інших банків. «Зростання портфелів в кожного з банків відбувається за рахунок рефінансування один одного. Я іншої тенденції збільшення фінансування не бачу на ринку», – каже Тетяна Поплавська.

Її колеги це підтверджують. «Зростання портфеля переважно відбувається за рахунок рефінансування. Ми конкуруємо на ринку з усіма банками», – сказав начальник управління розвитку агробізнесу Банку Альянс Андрій Дальчанін.

«Ми відчули в Альфа-Банку зростання попиту МСБ на фінансування. Ми конкуруємо один із одним, і вже не тільки процентною ставкою, але й швидкістю та гнучкістю. І намагаємося рефінансувати і забрати один в одного гарного клієнта», – сказав керівник відділу розвитку продажів агробізнесу Альфа-Банку Андрій Махініч.

Заступник директора департаменту малого та середнього бізнесу Укргазбанку Микола Алфьоров каже, що банки легко не відпускають своїх клієнтів. «Оскільки кількість учасників програми «5-7-9%» зросла, і банк, якщо він дорожить клієнтом, його просто не відпустить. Він буде змушений пропонувати ті ж умови, на які банк-конкурент хоче його забрати», – вважає банкір.

Андрій Махініч не вважає аграріїв винними у тому, що вони найактивніші по запитам в програмі «5-7-9%». «На початок цього року аграрії в програмі «5-7-9%» становили 60%, зараз вже 70-80%. Але представникам інших секторів економіки нічого не заважає подавати заявки», – каже він.

«Наш портфель малого бізнесу первинного агровиробництва, переважно рослинництво, становить 1,5 млрд грн. І 80% портфеля пройшло через «5-7-9%». Рефінансування старих боргів було первинним в серпні – жовтні (зараз становить 50% в структурі портфеля «5-7-9%»). Але з листопада найбільшу частку в нових кредитах займає фінансування обігових коштів під 3%, або купівля техніки під 5-7-9%. Частка цільових кредитів зростає і зменшується частка рефінансування. Цільове фінансування за програмою заміщає кредити, які раніше надавалися під комерційну ставку», – пояснив керівник розвитку продажів агронапрямку ПУМБ Володимир Онищук.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму