Зверніть увагу

Банки без дозволу списуватимуть борги з рахунків українців: як цього уникнути

21 квітня 2021, 18:06Новини132

Этот материал также доступен на русском

Як тільки виконавча служба повідомляє банкам про борг, ті в лічені години можуть заарештувати рахунок.

  • Посилання скопійованоlink copied

Банки в Україні приєднаються до автоматизованої паспортної системи арешту рахунків. Якщо банківські картки раптом заблокували або навіть списали з рахунку гроші, то, найімовірніше, ви – боржник, зазначає Finance.ua.

Так, щоб цього уникнути, необхідно вчасно оплачувати податки, комуналку, штрафи, аліменти та вносити кошти за кредитом, а також періодично перевіряти себе в реєстрі боржників.

Як працює система.

Як тільки виконавча служба повідомляє банкам про борг, ті в лічені години можуть заарештувати рахунок. У систему вже приєдналися сім банків. Решта працює в тестовому режимі.

Заступник Міністра юстиції Андрій Гайченко зазначив, що номери рахунків, сума залишків, факт наявності рахунків банки, під’єднані до автоматичної системи, повідомляють міністерству в електронному вигляді по системі електронної взаємодії.

«Також відбуватиметься і списання цих коштів після того, як вони будуть знайдені і заарештовані. В десятки разів прискориться процес виконання щодо стягнень – штрафів, аліментів», – сказав він.

«Ти відкриваєш мобільний додаток – на весь екран повідомлення, що ваші кошти заблоковані відповідно до такого-то виконавчого провадження. Номер телефону виконавця – і ви можете зв’язатися, щоб погасити цей борг. Ми погасили, і в дуже короткий термін були зняті всі ці санкції і фактично розблоковані всі рахунки», – заявив Президент Асоціації українських банків Андрій Дубас.

Як кажуть у банках, водночас незаконно і безпідставно ніхто стягувати гроші не буде. Представник банку Олександр Жильцов зазначає, що клієнти можуть звернутися до державної виконавчої служби для з’ясування обставин. Але зазвичай клієнти самі знають, за який саме штраф їх блокують.

Однак, як припускають юристи, кошти можуть стягнути різні банки одночасно, або ж громадянин сплатить борг паралельно зі зняттям із рахунку коштів.

«Один і той самий борг буде списуватися паралельно в деяких місцях. Можливо, ви оплатили штраф, а паралельно з вас його зняли. В цьому випадку відповідальність буде нести стягувач. Той, хто ініціював процедуру стягнення заборгованості. Якщо помилився банк, тоді банк може стати відповідальним», – говорить юрист Михайло Ільяшев.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Перелік підстав евакуації авто є виключним

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Вивезення підприємств здійснюється у випадках, коли існує така логістична можливість без надмірної загрози для водіїв та залізничників

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Для бизнеса важно не иметь «открытой валютной позиции»

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Протягом одного року, до 1 вересня 2022 року, українці матимуть змогу відкрито заявити державі про свої реальні статки, зокрема про ті, з яких не було сплачено податки

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Значна увага ревізорів прикута до суб’єктів великого підприємництва, у яких обсяг можливих порушень та, відповідно, податкових донарахувань найбільший

Регуляторна політика

Статті • Влада i люди
Чим прозоріша система, тим менше пільг й менше порушень