67% українок вважають, що у шлюбі мають працювати обоє

24 травня 2024, 14:32Новини143

Этот материал также доступен на русском

У дослідженні взяли участь 19 077 чоловіків та жінок віком від 25 до 65 років

  • Посилання скопійованоlink copied

Взаємини у шлюбі — тендітна конструкція, на стійкість якої, серед іншого, впливає і розподіл ролей у ній. Хтось шукає другу половину для традиційних патріархальних відносин, коли чоловік заробляє гроші, а жінка підтримує побут і займається дітьми.

Хтось віддає перевагу сучасному емансипованому підходу, вважаючи, що кожен з подружжя повинен працювати і порівну ділити домашні обов’язки. Щоб визначити, які в українському суспільстві панують настрої, сайт знайомств UkrDate провів відповідне опитування серед користувачів, що тільки знаходяться в пошуку сімейного щастя.

Уявлення українців про «трудову рівноправність»

У дослідженні взяли участь 19 077 чоловіків та жінок віком від 25 до 65 років, які проживають у різних регіонах України. 64% опитаних висловилися за трудову рівноправність, коли подружжя працює, одночасно поділяючи домашні обов’язки, турботу про дітей і домашніх вихованців та інші побутові питання.

Протилежної точки зору дотримується 34% респондентів, вважаючи, що запорукою щасливого шлюбу є традиційний розподіл обов’язків. При такому підході кар’єру повинен робити один партнер (найчастіше — чоловік), а дружина залишається вдома, забезпечуючи затишок. Ще 2% опитаних не змогли сформулювати своє ставлення до проблеми.

З ґендерної точки зору прихильники рівноправності розподілилися нерівномірно. Більшість у цій групі склали жінки (67%), які цінують можливість працювати, піднімаючись карєєрними сходами. Найчастіше на користь цієї ідеї висловлювалися респондентки віком від 36 до 45 років, що хочуть реалізувати свої можливості не лише у сімейних стосунках. У той самий час у «групі рівноправності» лише 33% становлять чоловіки

 

Порівняння переваг користувачів з України та інших країн

У рамках проекту з вивчення уявлень українців про «трудові ролі» у сім’ї сайт знайомств UkrDate порівняв стан справ в Україні та деяких зарубіжних країнах. Серед усіх опитаних за трудову рівноправність виступило близько 21% чоловіків та 43% жінок.

 

В обох категоріях Україна значно відстає від європейських та північноамериканських країн. Найменше розрив із Польщею, де 54% жінок прагнуть заробляти гроші, поділяючи з чоловіком домашні обов’язки. У Канаді налічується 62% прихильниць самодостатності у шлюбі, а в Німеччині та США робити кар’єру намагається, відповідно, 72% та 77% жінок.

 

У чоловіків розрив ще більший. Якщо в Україні за те, щоб подружжя працювало, висловився лише 21% чоловіків, то в Німеччині, Канаді та США ця частка становить близько 70% — у 3,3 рази вище. Це порівняння показує суттєві відмінності у менталітеті.

Якщо в країнах «переможної емансипації» подружжя сприймає право дружини на роботу, як належне, і не лише підтримує його, а й діє безпосередньо у парадигмі рівноправності, то в Україні більшість чоловіків ще дотримуються традиційних поглядів на сім’ю. Багато хто вважає, що домашній затишок, смачна їжа, нагляд за дітьми — все це має лежати на плечах подружжя, а забезпечення грошима є обов’язком чоловічої статі.

 

Наскільки фінансова спроможність важлива для чоловіків, показало одне з попередніх опитувань UkrDate, під час якого компанія вивчала, про що українці брешуть на сайтах знайомств. Виявилося, що 13% респондентів завищують свої доходи, щоб здаватися привабливішим партнером.

Найчастіше таким прийомом користуються чоловіки віком від 35 років, які мешкають у великих містах. Ймовірно, більшість із них є прихильниками патріархальних відносин у сім’ї. При цьому тішить відносно невисокий відсоток таких респондентів, адже від чесності на етапі знайомства багато в чому залежить його перспектива.

 

Висновки

Результати опитування свідчать, що в Україні є дві протилежні точки зору на роль жінки в сім’ї. Близько третини жінок та двох третин чоловіків вважають оптимальною традиційно-патріархальну модель, коли дружина дбає про будинок, а чоловік забезпечує фінансову складову. Що цікаво, до цієї ідеї найбільш прихильно ставляться жінки віком 46−55 років.

Прихильниками протилежної ідеї «трудової рівноправності» є 67% жінок та 33% чоловіків, причому найактивнішу частину жіночої аудиторії становить вікова категорія від 36 до 45 років. На думку представників UkrDate, це свідчить про певну еволюцію свідомості та потяг молодих жінок до самостійності та реалізації.

В цілому ж аудиторія сайту знайомств залишається різноманітною як до трудових ролей, так і в інших сферах, що дозволяє кожному користувачеві знайти свою половину, з якою буде комфортно спілкуватися та створювати сім’ю.

Довідка. Сайт UkrDate — один із лідерів українського ринку знайомств із охопленням у 1 мільйон активних користувачів як в Україні, так і за кордоном: у Європі, Ізраїлі та Північній Америці. Проект ізраїльської компанії Dabltech активно використовує опитування для вивчення аудиторії з метою покращення сервісу та підвищення шансів на вдале знайомство

Джерело: Мінфін

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби